| anonim_4396 a întrebat:

Am patit o chestie azi.E normal ca iubitul/iubita sa nu aiba chef de sex/sa aiba libidoul scazut in perioada asta? De cand cu carantina, nu ne-am mai prea vazut.Mie imi e constant dor de el (avem o relatie de 4 ani) si de multe ori ma regasesc sa il doresc sexual.Ii spun asta,(insa in ultimul timp NUMAI eu o fac) dar ma simt total nedorita.Adica eu ii bat apropouri si ii dau poze sexy sau nuduri ca sa vad ce reactii are la care el imi spune ca n-am chef.Bai ..hai sa va spun niste lucruri.

Deci in seara asta sa zicem, i-am trimis si eu o poza mai indecenta sa spunem asa, sa vad si eu ce reactie are, daca e sau nu atras de mine.Pur si simplu am vrut sa vad ce reactie are si daca il excit etc.Baiatu m-a refuzat tare subtil: "sunt cam obosit acum dar daca vrei sa trimiti fa-o :* ". M-am simtit groaznic, adica nu-i prima data cand ma refuza cu asta.
Ultima data cand ne-am vazut si am facut-o a fost acum doua saptamani.Insa n-am mers la el.De aproximativ 2-3 luni n-am mai fost sau dormit la el deloc ca cica era maica-sa sau bunica-sa suparata pe mine happy (maica-sa e in afara, el locuieste cu buna-sa). L-am intrebat " De cand ne-am vazut ultima oara, ai mai simtit nevoia s-o faci?" Si zice nu.Am mai avut perioade de-astea de nu-mi cerea cu lunile laughing "

paranteza >>

Ba, eu nu zic ca ma insala sau ceva, ca vorbisem si cu el de treaba asta si mi-a zis clar ca de era sa vrea pe alta n-ar mai fi stat cu mine (ca fiecare relatie a avut probleme in trecut sau motive pentru care putea sa se desparta la timpul respectiv).

Mna dar de atunci de cand ne-am vazut, eram amandoi constienti ca va urma o perioada dificila si ca nu o sa ne mai vedem poate luni de zile.
AVAN IN VEDERE situatia de acum e de inteles, (in capitala ori in orasele foarte mari e dezastru) dar in orasul nostru nu exista oameni infectati si noi doi sigur nu am intrat cu nimeni in contact (nici ai nostri decat mama cu job-ul) ptc am stat izolati.

I-am propus o chestie.

Sa ne vedem astazi sau zilele astea cat mai repede, pentru ca momentan situatia NU este FOARTE grava si putem profita de timpul ramas pentru ca s-ar putea sa fim izolati inca vreo 4-5 luni bune si sa fie tot mai rau, cazurile sunt tot mai dese pe zi ce trece.
Am propus eu sa tinem un cont la fiecare doua saptamani(ptc dupa 2 saptamani incepi sa ai simptome), iar daca nu avem inseamna ca am putea sa ne vedem doar in cazul in care si ai nostri au fost izolati si totul e okay. Ceva de genul asta.

Evident m-a refuzat, a zis ca el nu vrea sa riste, ca bunica-sa ca etc.

Bai si voi aveti iubiti/iubite la distanta(din cauza la virus) si nu va puteti vedea.Tot asa rigizi sunteti si cu libido scazut?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Omu s-a cam plictisit de tine, sincer. parcă ai mai pus întrebări de unde tot asta reiese. nu te afectează atât virusu ăsta cât să nu mai ai chef de cei iubiți, eu de exemplu n-am nicio treabă, sunt la fel ca înainte și nu-s printe inconștienții care se plimbă pe străzi și acum, stau izolată de mai mult de 2 săptămâni.

| mihai69 a răspuns:

Nașpa... ce să zic?
E aș fte non-stop, chiar și cu limba dacă nu pot altfel, dar ar mai trebui să am și cu cine...
Dar recunosc, au fost perioade în viața mea când față de o anumită persoană, atracția mea sexuală era ceva mai mică decât zero...
E totuși posibil ca pe el stresul acestei situații încă fără precedent în viețile noastre să-l afecteze mai puternic în acest sens. Dar ar putea măcar să fie mai puțin „nesimțit" (nesimțitor, mai degrabă) față de tine și dorințele tale.

| Digikey a răspuns:

Nu este normal.
Omul este ori plictisit de tine ori are vreo problema.
Daca tatal tau la 74 de ani este mai activ decat el este clar ca trebuie sa-ti cauti altceva.
Daca acum ca sunteti prieteni face fite, ce o sa se intample dupa 10 ani de casnicie.In dragoste functioneaza totul sau nimic, nu exista cale de miljoc.Ori reprezinti totul pentru el ori nimic.
Eu cred ca stii deja raspunsul.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
E cam neplacut sa te simti nedorit/a de un partener. Aveti Whatsapp si Facebook. Propune-i sa vorbiti si pune foarte serios problema daca el se mai sinte cumva atras de tine, sexual, daca te doreste mai departe in viata lui.
Daca vezi ca e ezitant, nu te mai vrea, desparte-te de el, si dupa criza asta de pandemie, cauta-ti altul. Nu e el singurul barbat din lume.
Succes!

| AlexMh a răspuns:

Nu consider ca exista notiunea de libido scazut la barbati. A da, ai probleme cu ridicatu, ok, dar sunt o gramada de alte lucruri pe care poti sa le faci, sau sa ti se faca. Puteti sa priviti si un porn impreuna, poate chiar sa va amuzati impreuna pe tema asta. Posibilitatile sunt infinite. Tin minte ca uneori veneam dupa 16 ore de munca (avem un job normal si un part time) si efectiv ma aruncam in pat sa dorm fiindca nu puteam sa ma mai tin pe picioare si nici sa tin ochii deschisi, dar cu toate astea facea ea ce facea si ma activam happy Mai tine si de psihic, daca te ambitionezi si vrei reusesti, daca nu vrei, nu vrei. Nu stiu ce varsta aveti, ce scopuri, teluri, si cum este relatia voastra, si nici nu trebuie sa ma asculti ce spun eu dar opinia personala a mea, un om care priveste din exterior si care are doar cateva informatii de la tine este ca ori s-a saturat de relatia asta, ori cum se intampla de cele mai multe ori atat la barbati cat si la femei, te are pe tine care e ceva stabil si stie ca nu are cum sa te piarda, si a mai aparut cineva in viata lui de care ii place si vrea sa experimenteze si cu ea si stie ca orice s-ar intampla gresit intre ei, poate sa se intoarca la tine oricand. Sper sa nu fie asta cazul, dar sa ai in vedere. Si sfatul meu, abtine-te de la a mai trimite poze indecente, lumea e nenorocita in ziua de astazi si nu stii peste cine dai. Iti ia o viata sa cunosti un om. Bafta!

| elaventurero a răspuns:

Câți ani aveți?
Este un joc la mijloc!
Ia-o mai relaxat lasa-l pe el sa vina spre tine. Mai degrabă tu ești cea rigida in propria gândire.
Lasă lucrurile sa vina de la sine. Se va întâmpla fix ce trebuie sa se intample!

Pace!

| Andrei_Dragoş_1998_2PoM a răspuns:

Follow pe insta amartinescu am 40 sau 41k si daca vrei sa vorbim acolo despre anumite subiecte, ma plictisesc si eu ff tare mai ales in perioada asta

| 4nbr31 a răspuns:

Acum sa o dam pe sleau.Cu totii fierbem, mai ales in perioada asta, pana si eu fierb dar la mine intervine alta situatie.Nici *** nu mai poti avea ca te ia politia pe sus daca n ai declaratia pe propria raspundere la tine.
Ma uimeste un singur lucru, acela ca tu, drept fata, ceri sa intretii rel. sexuale cu el, iar el din contra refuza din diferite motive... Nu stiu ce sa cred.

| 4nbr31 a răspuns:

Acum depinde si de varsta, recomandarea mea ar fi... din moment ce i cunosti mama, bunica(la fel si in cazul lui, daca ti cunoaste parintii) sa cereti acordul alor vostri sa ramaneti 1 sapt/mai mult unul alaturi de celalalt(daca reusiti).
Daca refuza din nou, inseamna ca si a bagat vpn si a optat pentru 1 sapt. premium pe pornhub si poate sa si vada actrita preferata 4k in mod VR incercand o varietate larga de pozitii sexuale.Altfel nu mi explic.