| Đοαr eu şi ατâτ ♥ a întrebat:

Am primit de la o prietena idul la un baiat care imi place nu este in clasa mea. Vorbesc cu el pe mess odata la doua zile daca intra dar nu prea am idee despre ce putem sa mai vorbim si nu ma saluta cand ma intalnesc cu el prin pauze dar pe mess e super dragut cu mine. Despre ce as mai putea vorbi cu el ca sa isi dea seama ca il plac?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, uite cateva sfaturi:daca are la avatar ceva poza cu el, fa-i cun compliment, spune-i ca e dragut, ca ii sta bine buluza cutare pe el, etc...inventeaza si tu ceva subiecte, spune-i ca il consideri un baiat de treaba si simpatic, ca sa observe ca il placi trimite-i o melodie de dragoste sau un video cu o declaratie de dragoste si isi va da sigur seama ca il palci si daca te va intreba ce e cu asta, spune-i ca il placi, fi sincera cu el sau daca nu ai curaj sa ii spui, atunci spune-i sa isi dea el singur seama despre ce e vorba, vorbeste frumos cu el, despre diferite teme, despre muzica, scoala, hobby-uri, intreaba-l ce ii place sa faca, ce parere are despre ceva anume sau cineva anume, vezi tu, subiecte de discutie sunt destule, arata-te interesata de el de viata lui, ai sa vezi ca va realiza ca il palci si poate te place si el.

1 răspuns:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pey daca el nu da niciun semn ca te-ar place nu stiu daca mai are rost sa te stresezi.Totusi, flirteaza cu el, desi si asta e in zadar daca el nu e atras de tine!