| nicusor_4217 a întrebat:

Am problema grava..am 17 ani si mi au iesit cateva bubite pe penis de culoarea pielii, nu ma ustura, nu ma manaca, le am de ceva timp si nu vad ca nu dispar..cum scap de ele? ( conactele sexuale le am avut doar cu prezevativ)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In majoritatea cazurile respectivele ''bubite'' foarte mici si de culoare alba/galbuie aparute pe gland cum s-ar spune pur si simplu,, din senin'', reprezinta de fapt niste cosuri cu sebum, care sunt exact ca si cele care apar pe fata sau alta parte a corpului. In cazul in care este vorba de astfel de bubite, atunci acestea in literatura de specialitate sunt denumite papule perlate peniene (PPP). Nu apar din cauza unei boli si nu sunt transmisibile. Multa sanatate! Pentru a afla mai multe informatii despre aceste bubite/cosuri, acceseaza si citeste urmatorul articol : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene

1 răspuns:
| ShamelessQboy a răspuns:

Mergi la dermatolog!