| p3rverss a întrebat:

Am pus o intrebare acum 2 zile care suna cam asa" Fetelor, daca un tip v-ar oferi o suma mare de bani ati accepta sa faceti sex cu el?" Iar o domnisoara mi-a raspuns asa:" Daca tipul e ok, da, as accepta"
Ce parere aveti despre nonsalanta domnisoara ce mi-a raspuns?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intrebarea este penibila, lipsita de decenta si denota ca tu esti o persoana care nu merita tratata cu respect. Era normal sa gasesti pe cineva de nivelul tau si sa-ti raspunda in acelasi fel. Sa nu crezi ca tu esti cel mai penibil, fiecare sac isi are peticul si nonsalanta domnisoarei arata ca este perfecta pentru tine.

| caramela a răspuns (pentru Brigaela):

Eu am raportat acea postare, dar vad ca nu a disparut, mai mult de cat atat, vad ca are raspunsuri suficiente...
O zi bunahappy

| andreiul78 a răspuns (pentru Brigaela):

laughing "nu merita tratata cu respect", de ce nu merita tratata cu respect?
Legat de ce a zis, de ce nu? Adica ce are, mai ales ca iti da si bani. Pe langa faptul ca nu te violeaza, ci te intreaba. Daca vrei, pana la urma de ce nu ai accepta? Trebuie sa iti traiesti putin viata nu sa fii sfant tot timpul. Asta nu o face pe respectiva *urv* sau *anara**, ci pur si simplu a acceptat pentru ca a vrut sa o faca. Sunt sigur ca daca ai fi pusa in o situatie din asta si ti-ar placea mult de respectivul (si iti mai da si bani) sufletul ar urla sa accepti. De ce sa nu o faci pana la urma?

| Brigaela a răspuns (pentru andreiul78):

Te face automat prostituata. Tu te-ai prostitua? Sincer, raspunde-mi, pentru o suma buna ti-ai vinde trupul ca pe o marfa?
De ce nu as face-o eu? Fiindca nu sunt prostituata, simplu. Da, m-as culca (ma rog, daca nu as fi indragostita de sotul meu) cu un barbat pentru care am sentimente si pentru care simt atractie. dar nu as accepta bani. De ce nu as face-o? Fiindca sunt demna si mandra. Nu as face multe lucruri in viata asta: nu as lua spaga, nu as fura, nu m-as prostitua, nu as insela oameni ca sa castig eu bani, nu as batjocori oameni, nu mi-as bate joc de copii, etc. De ce? Fiindca acest om sunt eu si sunt mandra de mine

| Brigaela a răspuns (pentru caramela):

Sincer, cred ca e mai important sa fie vazuta de oameni si sa existe si raspunsuri de la oameni cu coloana vertebrala si educatie, decat sa o stergem si sa ramana fiecare cu parerea lui. Sunt sigura ca adesea copiii cauta aici raspunsuri la diferite intrebari si ca beneficiaza daca le raspund niste adulti normali.

| caramela a răspuns (pentru Brigaela):

Totusi sunt prea deplasate si nu cred ca ar fi indicat sa fie aprobate am ridicat aceasta problema, dar...trageti dvs concluziahappy

| p3rverss explică (pentru caramela):

Vai doamna carameaua da de ce crezi tu ca sunt atat de delasate aceste ntrebari?!
Exista pe site-eul asta intrebari mult mai tampite...Eu nu vad nimic delasat in ceea ce am intrebat. n primul rand m-am exprimat politicos, nu am scris nimic deplasat, am pus o ntrebare referitor la cineva care mi-a raspuns la o alta intrebare! Ma repet: Sunt alte intrebari mult mai tampite si absurde puse de niste domnisoare, stii si tu foarte bine asta! Asa ca...pliscu mic te rog.

| Brigaela a răspuns (pentru caramela):

Nu am o concluzie, doar o parere care nu e deloc mai buna sau mai argumentata decat a ta. E doar alta

| caramela a răspuns (pentru p3rverss):

Draga mea, eu am gura asa cum ai si tu, chiar crezi ca o astfel de intrebare te ridica in slavi? chiar daca este din pura curiozitate?
Este foarte adevarat ca sunt intrebari deplasate, dar si asta cu sexul oral si cu suma de b ani crezi ca suna a rugaciune?
O seara buna si tie!

| andreiul78 a răspuns (pentru Brigaela):

laughing e clar ca nu pot vorbi cu dumneavoastra pentru ca sunteti convinsa 100% ca aveti dreptate. Credeti ca daca avezi e vorsta putin mai mare si sunteti trecuta "oarecum" prin greutatile vietii cu siguranta aveti dreptate. Generatia mea are orizonturi noi, invatam sa nu acceptam tot ce ni se impune. Dumneavostra nu sunteti asa, ci ganditi si aveti opinii ca majoritatea, nu una personala. Cautati definitia cuvantului "prostitutie".
Tot respectul pentru fata respectiva pentru ca nu o intereseaza ce crede lumea, ea face ce ii sopteste inimioara. (nu prea vreau sa scriu romane pe aici). Daca toata lumea ar fi ca domneavoastra, unde ar mai fi distractia in viata? happy.
E doar parerea mea dar nu va mai puneti intr-o postura superioara noua ("oameni cu, coloana vertebrala si educatie"). "educatie"- nu se aplica aici, daca ai o cultura generala ceva mai bogata nu te ajuta cu nimic spre devoltatea acestui subiect.
Tot respectul happy

| Brigaela a răspuns (pentru andreiul78):

Stai linistit, cunosc multi tineri si, ca si pe vremea cand eram eu tanara, sunt amestecati. Sunt si oameni fara demnitate, unii chiar mandri de asta, care cred ca distractia este sinonima cu auto-umilirea. Dar si oameni ca mine, care stiu deja ca demnitatea este importanta.
Exista multe distractii in viata, eu pot sta dovada ca am o viata frumoasa, cu multe ditarctii, ca nu m-am plictisit nociodata, ca am facut toate lucrurile pe care mi le-a soptit inimoara. Dar ce sa faci ca inimioara mi-a soptit: poarta-te frumos cu tine insati, tu esti importanta pentru tine, respecta-te, fii fericita, nu te vinde.
Definitie din DEX pentru prostitutie: PROSTITUȚÍE s. f. Act prin care o persoană consimte să întrețină, în mod obișnuit, raporturi sexuale cu un număr nedeterminat de parteneri pentru bani sau anumite avantaje.
Inteleg ca spui ca daca este prima oara cand primeste bani, primul partener de la acre primeste bani nu se incadreaza in definitie. Poate ai dreptate, desi presupun ca ai si tu destula inteligenta incat sa-ti dai seama ca prima data nu e cu nimic diferita de restul datilor.
Stii ce e simpatic: ca ma acuzi ca am aceeasi parere ca majoritatea, iar apoi declari ca tu gandesti ca toata generatia ta, ca aceasta este norma obligatorie din care nu poti iesi ca ai impresia ca ai pierde distractia si ca noroc ca lumea nu gandeste ca mine. De fapt, daca vrei parerea mea, tu esti extrem de conformist, nu ai deloc curaj sa gandesti de capul tau, te supui umil turmei care gandeste aparent pentru tine si care, de fapt, isi asuma cea mai usoara cale. Asta, reiau, este parerea mea.
Da, sunt convinsa ca am dreptate, din simplul fapt ca viata mi-a dovedit ed sute de ori cam. Teribilisti ca tine au trecut multi prin viata mea, toti au ajuns sa sufere cumplit si sa reprezinte periferia societatii.
Dar, asa cum ti-am spus de la inceput, iata ca exista speranta pentru tine: exista cel putin o femeie cu un mod perfect identic de gandire ca tine si totul va fi bine in lume. Veti fi umiliti, sigur, dar pana la urma, exista un rost si pentru asta.
Nu intelegi ce rol are educatia (nu cea academica, ci cei 7 ani de acasa) in asta? Eh, nu-i problema, se poate si asa.
Nu iti sunt superioara si nu mai simt asa. Ma simt numai mult mai norocoasa decat tine si mai fericita. Multumesc.

| andreiul78 a răspuns (pentru Brigaela):

happy nu gandeste nimeni pentru mine. Am zis a generatia mea nu accepta tot ce i se impune, imi cer scuze ca am generalizat, am vrut sa spun ca sunt persoane in generatia mea care nu accepta tot ce li se impune. Majoritatea tinerilor din ziua de azi se indreapta, fara sa isi dea seama, spre o viata mizerabila. Sunt de acord cu asta dar eu am vorbit despre acele persoane care au capul pe umeri(in legatura cu generatia). Greseala mea.
Oricum, e mult de scris, si nu vreau sa imi pierd timpul aici, cand pot face ceva construciv in acest moment. (puteti sa imi ziceti ca m-am "retras" din conversatie, nu prea ma intereseaza)
happy Tot respectul happy

21 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Problema ei, cat despre domnisoarele oribilate de jos, ce pot spune.Nu te poti cah in gusturile omului.Sensibile ca in totdeauna.Fiecare om are dreptul lui de a face ce vrea si cu cine vrea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Corect. dar cum cineva e liber sa si-o traga cu cine vrea asa si altul e liber sa o cheme cum vrea. foarte simplu.

| Fatamuntilor a răspuns:

Exista si alte metode cinstite de face bani!
Poate acea domnisoara nu stie ca poti obtine bani maturand strazi sau spaland toalete publice! Desigur nu la fel de placut ca sexul, dar cel putin nu te compromiti!

| OldSoul a răspuns:

Pai noi vrem... ele vor... deci da, e normal raspunsul ei, daca e curva macar nu se da fata de casa ca celelalte.

| AirănMeidăn a răspuns:

Nu inteleg de ce e sexul un subiect atat de tabu. E normal sa fii atras sexual de o persoana, e normal sa te incante ideea, e normal sa iti placa sa o faci. Am vazut multe persoane care zic ca nu trebuie sa o faci decat dupa 18 ani, eventual sub supravegherea unui adult si sa mai ramai, daca se poate, cu acea persoana pentru tot restul vietii. E treaba acelei tipe daca ea ar accepta; cum am mai zis, e normal sa fie atrasa sexual de o anumita persoana, si daca ea accepta propunerea, inseamna ca isi asuma situatia. Nu inteleg de ce desconsiderati atat de mult o persoana pentru simplul fapt ca ar accepta asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"domnisoara" - rolling on the floor Fa-ma sa rad.

| Țoglă a răspuns:

Dezbrăcată și aruncată în junglă.

| 1DeadMemories a răspuns:

E net, nu mai faceti atata tam-tam... putem raspunde orice, nu inseamna ca raspunsul e adevarat.
Mie-mi place sa dau in mintea copiilor de aici uneori, asta nu inseamna ca nu pot avea raspunsuri decente sau la obiect.
Vis-a-vis de raspunsul domnisoareihappy... daca e real, denota lipsa unui respect de sine.

| andreiul78 a răspuns:

E super ok tipa. Nu are absolut nimic, isi traieste viata. Bravo ei happy