| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o dilema legata de un baiatbig grin.

Pai acum cateva luni la scoala un coleg cu care ma inteleg foarte bine era cu un prieten (am aflat ca sunt foarte buni amici)si l-am vazut cum il intreba pe colegul meu cine sunt..Si a venit la mine si mi sa prezentat a vorbit cu mine si a plecat.

Eu il mai vazusem inainte pe tip si mi se parea asa frumos.M-am interesat si eu de cine e el si mi s-au zis :"Cum sa it placa de el? Pe el nu-l baga nimeni in seama". Dar faza e ca majoritatea "prietenilor lui"in afara de colegul meu, sunt niste drogati, populari daca ma intelegeti..Ma rog el nu fumeaza nu se drogheza si chestii din astea.A si toate fetele umbla dupa el.

Cand il vedeam il salutam si el pe mine, dar mie mi s-a parut ca e asa retras si am intrebat colegi de ai lui dc e asa timid si mi s-a zis ca nu este...Asa ca m-am gandit ca e "taran"laughing si nu vrea sa vb cu mine si nu l-am mai salutat.Si de fiecare data cand ma vede se uita muuuult la mine si eu merg prin dreptul lui (si nu-l salut dar nici el nu o face) si se uita repede pe jos si incepe si parca inghite..De fiecare data cand me vede se uita foarte insistent la mine si cand vede ca si eu ma uit la el se baga repede in seama cu alte fete
Azi am ajuns in clasa si nu am observat ca el era in clasa si abia cand m.am asezat in banca am vazut ca el era la 2 banci distanta fix in fata mea si se uita insistent nici nu zambea nici nu avea fata indiferenta..Am aflat mai tarziu ca el a aflat de la niste baieti ca mie imi place de el si ma simt foarte prost. Oare de aia s-a uitat asa ciudat la mine?

Ce ar trebui sa inteleg eu din comportamentul lui? Ca ma place sau nu? Va pup si sper sa imi dati niste raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Din gesturi nu o sa afli niciodata daca sunt adevarate sentimentele sau sunt doar speculatii masculine, cel mai bine e sa vorbesti, prin comunicare si putin "tupeu" rezolvi multe in viata, te duci la el cand se mai uita insistent, si il intrebi, "frate de ce te uiti atata la mine iti place ce vezi?" si dupa raspunsul la intrebare poti si tu sa tragi niste concluzii... partea cu drogurile si el zici ca e linistit e un punct bun pentru el, daca reusesti sa te abtii intr-o gasca si sa nu cazi in anumite "plase" e de admirat. Cheers.

1 răspuns:
| inconscient a răspuns:

Eu am fix aceeasi problema! Nu glumesc! Azi am aflat ca sta cu o colega de-a mea si nu prea ma deranjeaza si nu stiu de ce! Eu m-am amagit un an de zile ca ma place si e timid, dar... uite ce s-a intamplat! Poate nu a venit in clasa pentru tine! Nu se stie! Stiu ca te simti prost, dar daca ai curaj vorbeste cu el! Eu n-am avut si acum imi vine sa intru in pamant ca eu stiu ca nu ma place! Speram sa fim macar prieteni, dar nu se poate1 Deci, vorbeste cu el si vezi ce-ti spune1 Sa nu ajungi ca mine! Macar sa nu suferi daca se intampla asta! Si eu tepup, o seara frumoasa si succes muuuult!