| lori1234521 a întrebat:

Am si eu o intrbare...Menstruatia imi vine in jur de 30 de zile..in luna octimbrie a venit pe 16 iar acum in noiembrie trebuia sa imi vina pe 15.mi-0a intarziat a venit pe 21 la 36 de zile ..asta nu este o problema..doar ca dupa ce mi-a trecut pe 25 ..la o zi 2 mi s-au intarit sanii sau marit si sfarcurile au devenit mai inchise la culoare. oare pot sa fiu insarcinata..imi doresc foarte mult un copil eu si sotul meu Am 25 de ani ..nu ne-am ferit pana acum niciodata si nu s-a prins deloc.da stau si ma gandesc ca daac a venit menstruatia mai greu sa fiu gravida cu toate ca am, auzit ca sunt cazuri.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Producerea menstruatiei reprezinta aproape intotdeauna UN NOU CICLU MENSTRUAL si este aproape intotdeauna GARANTIA ca in proportie de 99, 99% ca nu s-a produs fecundarea ovulului in ciclul menstrual anterior, adica nu s-a format si instalat prin nidatie o sarcina. Presupusele semne de modificare intervenite la nivelul sanilor descrise de tine, in nici un caz nu pot fi luate in calcul/consideratie. Ar fi cazul sa apelati la serviciile unui centru de planing familial. Citeste urmatorul material : http://www.helpnet.ro/inseamna-planning-familial.html. Multa sanatate.

| Rapperităă a răspuns:

Da, exista probabilitatea sa fi gravida. O cunostinta de-a mea a avut menstruatie in fiecare luna a sarcinii. Mult noroc kiss.