| serenity92 a întrebat:

Am si eu o intrebare am fost la farmacie, si am cerut postinor 2 si mi-a dat escapelle... mi s-a spus ca e = cu postinor 2
dar escapelle contine o singura pastila, din cate am citit pe prospect se administreaza la fel... dar intrebarea ar fi estie suficienta 1 singura pastila de escapelle?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intoarce-te (sau suna) la ginecologul care ti-a prescris si cere-i parerea. In principiu, e suficient, totusi e bine sa urmezi intocmai prescriptia medicului, nu sa o schimbi.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

S-a mai scris aici de f. f. f. multe ori!

Nu se iau pastilele asa, dupa ureche!, sau la recomandarea altora, ci NUMAI dupa consult medical de specialitate!

Altfel, risti sa iti dai organismul peste cap! - astea sunt o adevarata bomba hormonala! - si sa ai tot felul de reactii adverse! si extrem de neplacute! dat fiind ca oragnismele difera foarte mult intre ele!

Du-te obligatoriu la consult! - daca va fi "mai mare daraua ca ocaua?!".

| princess92 a răspuns:

Pai aia se ia una singura.si in cazul in care intr-un interval de o ora-2 ai greata.iti vine sa vomiti.inseamna ca trebuie sa te duci la farmacie sa mai iei una.(pentru ca daca vomiti inseamna ca versi si pastila). si asta.pastila d a doua zi e bine sa o iei cat mai repede dupa contactul sexual neprotejat si nu mai mult d 2 ori pe an.sunt foarte periculoase!