| XatomisX a întrebat:

Am si eu o intrebare bunicii nostri sau paintii bunicilor ei cum se protejau? foloseau pungi laughing sau ce naiba ca prezervative nu erau

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa stii ca prezervativul exista de ceva sute de ani, istoria lui pleaca chiar de prin anul 1600 IH. Bineinteles atunci se foloseau intestine de animale.
Prezervativele din latex au aparut de prin anii 1800.

Bunicii si parintii nu prea cred ca aveau acces la asa ceva mai ales daca erau din mediul rural asa ca apelau la diverse metode naturale precum metoda calendarului, coitus interruptus sau abstinenta. Oricum pe vremurile alea se nasteau mai multi copii.

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Intestine de animal, oaie in special!

| XatomisX explică:

Wtf basici de porc genial laughing

| Versace_Geany_1993 a răspuns:

Hahahha.pai eu stiu! scote pl cand era pe ejaculare, sau facea copi la greuu

| UnFanatic a răspuns:

Pai din cate stiu eu pe vremea regilor si a castelelor se foloseau in bordeluri besici de porc drept prezervativ laughing