| Ingognito a întrebat:

Am si eu o intrebare ca nu inteleg. Mi-am facut si eu curajul sa ii zic unei fete ca o plac si nah mi-a spus ca cica nu ne potrivim, ce vrea sa insemne asta, macar un motiv concret sa stiu eu, poate e ceva de la mine si o sa ma schimb dar asa ce pot face? S-o intreb de ce nu ne potrivim? Dar imi este ca fortez prea mult si nah mi-e ca nici prieteni nu o sa mai fim, voi ce spuneti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca te-a refuzat, dar ti-a spus intr-un mod mai delicat, ca sa nu te supere si sa te infurii pe ea.
Nu-i nevoie sa o interbi de ce nu va potriviti, ca nu te place de fapt, de aceea a gasit scuza asta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in cazul vostru nu exista o atractia sentimentala reciproca intre voi doi poate exista doar o relatie de prietenie dar nu si una de iubire. Fata a fost cat se poate de cinstita fata de tine si acest comportament al ei denota faptul ca-ti este o prietena adevarat. Cel mai probabil ea manifesta sentimente de dragoste si iubire fata de un alt baiat si acesta poate fi de fapt adevaratul motiv ca nu se simte atrasa de persoana ta. Multa sanatate!

| cristimihailov a răspuns:

Inseamna ca va trebui sa cauti alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu te place sa zici multam ca ti-a zis din prima si nu se joaca cu sentimentele tale. Nu va potriviti si gata, treci la urmatoarea. Daca nu simte nimic nu ai ce face. Daca dragostea vine doar dintr-o parte nu sunt sanse de o relatie.

| Willis a răspuns:

Pur și simplu nu îi place de tine. Nu te stresa, una te va place și pe tine. Fiecare fată cu gusturile ei.