| oana_3228 a întrebat:

Am si eu o intrebare care vreau sa vio pun...
Mie imi place de un baiat si nici nu stiu cum sa i-o spun si nici cum sa reactionez.
Nu mi s-a mai intamplat asta pana acum, dar de data asta chiar nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi?

7 răspunsuri:
| elamit a răspuns:

Cel ai simplu mergi la el si spune-i ca iti place de el. pupici

| TheToxicNightmare a răspuns:

Scriei pe un bilet, functioneaza de fiecare data.

| AOD a răspuns:

Draga oana in afara faptului ca avem acelasi nume reactionam si la fel. Exact asa sunt si eu.

| darkeyes a răspuns:

Eu zic sa gaseti un prieten comun si sa il iei la intrebari despre el. Daca nu gasesti atunci date pe langa el afla daca are prietena. Daca e liber merita sa incerci. happy

| byanka14 a răspuns:

Pai...eu de obicei nu am probleme de genul asta, dar ia incearca tu asa: fa ti un id cu numele unu coleg de clasa ceva, si intrebi dupa id: "-maiii X auzi tie iti place de Ioana ca eu cred ca i foarte draguta", mi se pare destul de ingenio, daca ii place de tine spune-i daca vrea sa fie cu tine sau ceva de genu, daca nu nu is p niik, sper ca te-am ajutat cat de cat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie s te asiguri cat d cat daca si el t place...ca dupa ke-i spui ca-l plaki s n aiba cine jtye ca reactye carede-ma ma pricep ff bine in relaty cu baiety. daca si el t place n mai pierde vremea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Daca stii cum il cheama, incerci sa te bagi mai mult in vorba cu el, sa va duce-ti zilnic la o mica plimbare.
Apropo si pe mine ma cheama Oana, si am 10 ani.