| karakushiu a întrebat:

Am si eu o intrebare: Cum pot sa combin o fata si pe un baiat? Da nu se cunosc prea bine... Ce idei imi dati? vreau sa fiti seriosi!

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De data asta vorbesc din proprie experientalaughing
"Cele mai tampite lucruri se intampla avand cele mai bune intentii"
Eu(uneori ma uimesc pe mine de cate prostii pot face intr-un timp atat de scurt) am facut mai multe cuplari de genul.Nu numai ca n-au durat, dar toate oalele s-au spart in capul meu
Eu am zis sa nu omoare mesagerul, dar era prea tentantlaughing
Dar mi-am invatat lectia:nu mai cuplez niciodata pe nimeni daca tin la viata meawhistling

Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa fi "match maker", adica mai pe romaneste "petitor" trebuie sa stii un pic de psihologie si sa-ti dai seama daca cei doi se potrivesc sau sunt compatibili.Verifica intai zodiile si vezi daca nu sunt antagonice.Trebuie sa stii cam ce le place. Ca daca unul este manelist si celalat rocker, n-ai facut nimic! Apoi incepe cu purtatul vorbei de la unul la altul. Ei ii spui ca el a zis ca o place si a zis asta si aia, lui ii spui la fel. Daca vezi ca se resping, atunci o lasi balta! Daca se plac atunci o sa faca ei ce trebuie facut mai departe. Tu trebuie doar sa le dai un mic "push" (branci)!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Apropo de ce spunea @onutzu, eu am facut 3 cupluri din care 2 s-au casatorit si la unul din ele am fost nasi!

| Marijuana a răspuns:

Ii pui intr-un blender, il pornesti si sa vezi ce se combina acolo intre eilaughing

| cal3star a răspuns:

Dar de ce sa ii combini tu? Mi se pare foarte aiurea (si sunt serios). De ce nu il lasi pe el singur sa se combine, daca nu se descurca sa se combine, atunci nu se va descurca nici sa aiba o relatie cu ea (atunci cand baiatu/fata respectiva depinde pe care ajuti, vor vrea sa faca SEX, ce faci? te duci la el/ea si ii zici "sti. a zis ala ca vrea sa faceti SEX"... pe bune nu prea are rost sa te bagi. Ori se descurca / ori nu (ori suntem golani ori nu
mai suntem)

| bianka93 a răspuns:

Pai vb mai intai ca el si intreaba-l daca il atrage ceva la ea... apoi o intrebi pe ea ola fel.si daaka ei se plac. u doar ii combinitongue

| Sin a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi tu intre/peste ei.Nu e treaba ta.
"Dragoste cu sila nu se poate". Dar daca tot vrei s-o faci pe cupidon atunci mergeti toti trei undeva in oras si vezi ce comportament au unul fata de celalalt.
Nu incerca sa-i bagi fata pe gat acelui baiat si invers, ca nu o sa iasa absolut nimic bun/de durata.Mai ales ca nici macar nu se cunosc.

| iuliana1221 a răspuns:

Daca nu se cunosc prea bine de unde stii ca se vor placea.'? nu poti "ghici" o iubire adevarata. tu doar fa-le cunostinta si daca se vor placea vor face ei ceva.winking

| bebebita a răspuns:

Invitai pe aman2 la un suc... iar tu fa in asa fel incat sa fi si tu cu o fata.veti fi 4 asa poate vor intra in vb.bafta

| iuddavali a răspuns:

Deoarece ai mentionat ca nu se cunosc prea bine, gaseste variante de a-i aduce impreuna, intr-un grup. faceti plimbari in parcuri cu gasca, duceti-va in excursii (cele de weekend la munte pot iesi ieftine), mergeti la suc cu grupa...
important e ca din iesirile astea, din implicarea in grup, ei sa comunice verbal si nonverbal.
nu incerca sa le "bagi pe gat lipeala". e necesar un baja mare de cunostinte despre celalalt intr-o relatie. nu cum cred unii ca tot ce zboara se mananca.
asadar, ideea e sa creezi momente in care sa fie impreuna in acelasi gurp. nu neaparat sa fie doar ei doi, ci sa fie si printre cei din grup.
apoi vor alege singuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E daca ei se plac vei putea daca nu nu ...incearca sa ii poti atrage pe ei intr-un lo frumos care sa le placa amandurora apoi incepi sa bagi ca ce fain var sta inpreunu etc. apoi te prefaci ca te suna candva si pleci de acolo iar ei is pot spune. daca vrei daca nu alege alt cevawinkingwinkingwinkingbafta

| karakushiu explică:

Doamne ce raspunsuri laughing Toate sunt folositoare nu pot sa dau fundita la nimeni. Am dat Folositor la toti! Ar fi aiurea sa dau la unu Fundita pentru ca toate rasp sunt adevarate si folositoare