| dulcikata17 a întrebat:

daca am avut ultimul ciclu pe 20 si mi s-a terminat pe 23-24 si eu luând anticonceptionale am inceput sa le iau mai tarziu de 7-8 zile după pauză, cam pe 5-6 iulie si am facut sex dupa ciclu sau inainte cu o săptămână de a reîncepe anticonceptionalele sunt sanse sa fi ramas însărcinată?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bun raspuns ti l va da medicul ginecolog, de ce nu vrei sa mergi la el sa il intrebi?

| RAY a răspuns:

Iti faci un test de sarcina si gata

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca forma in care este explicata si prezentata intrebarea este ambigua si in acelasi timp fiindca datele NU sunt certe si exacte si nici desfasurarea actiunilor NU este prezentata CRONOLOGIC, din acest motiv NU se poate formula un raspuns care sa fie catusi de cat corect.
Toate datele trebuie prezentate si precizate in ordinea in care au avut loc si cu data precisa deci nu asa cum sunt mentionate in prezenta intrebare :
--- am avut ultimul ciclu (MENSTRUATIE) pe 20 si mi s-a terminat pe 23-24, IN CARE LUNA?
--- si am facut sex dupa ciclu : CAND, IN CE DATA?
--- sau inainte cu o săptămână : DATA EXACTA?
--- de a reîncepe anticonceptionalele IN CE DATA?
Raspunsul catiusi de cat corect se poate formula doar avand informatiile precise, exacte, certe.
Multa sanatate!

| PesteleDEAur69 a răspuns:

Cu fata aia... nici un copil n ar iesi din tine. fa cu incredere ce vrei,.