| Alexutsa_2737 a întrebat:

De ce sunt interzise relatiile intre elev si profesor? Adica in scoala mea sunt interzise relatiile intre elev si profesor, elev si elev, profesor si profesor. De ce se intampla asta? Ca nu imi dau seama de ce se impotrivesc directorii si mai stiu eu ce profesori.

P.S. Nu ma aflu intr-o astfel de relatie: elev-profesor.

15 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Pentru ca profesorul care ar avea o relatie cu o eleva nu ar mai fi capabil sa se poarte cu ea asa cum trebuie, ci ar favoriza`o.Cu toate astea exista si cazuri in care relatiile de genul asta au happy-endbig grin la mine in oras o eleva de clasa 12`a a mers la pregatire la un profesor de romana(din alt oras, ea nu facea ore cu el la liceu).el era cu 9 ani mai mare ca ea.acum dupa 3 ani, ea a terminat facultatea si s`au casatorit.iar pozele de la nunta sunt superbe.acum la ei a fost un caz oarecum acceptat caci nu erau chiar prof-eleva...

| harciog a răspuns:

Nu te afli in aceasta situatie dar cred ca nici intrebarea nu-i fara noima.Asa ca incep sa cred ca esti indragostita de vreun profesor fara s-o stie saracul.In cazul asta te intreb pe tine ce ar trebui sa reflecte nota; Ceea ce stii sau faptul ca ti-o tragi cu el?

| Alexutsa_2737 explică (pentru harciog):

Chiar nu sunt. Intreb doar de curozitatewinking

| harciog a răspuns (pentru Alexutsa_2737):

Mai fata curiozitatea are o cauza care se poate constitui intr-un simbure gata sa incolteasca.E un profesor tinar de care iti place?

| Alexutsa_2737 explică (pentru harciog):

St numai babalacirolling on the floor)

| Ea12345 a răspuns:

Profesor-profesor mi-e greu sa cred! Intre elev si profesor normal ca e interzis, ca de altfel si intre doctor si pacient. Tine de respect si indeplinirea obligatiilor in mod obiectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://bit.ly/xBmjvx

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Se face asta pentru a nu favoriza profesorul elevul/a cu care ar fi.Si in plus nu li se pare normala o astfel de relatie cu diferenta asa de mare de varsta.Dar sa se interzica relatiile elev-elev e o prostie.Din pacate, sau din fericire, ei o fac ca sa ne protejeze, dar uneori exagereaza.O zi buna

| Stassy a răspuns:

Interesant...La mine nu.
Diriga e casatorita cu profu de fizica.
Si aia de muzica are deja copii cu ala de mate.

| ValyMT2 a răspuns (pentru Stassy):

Da in ce scoala inveti tu?

| Stassy a răspuns (pentru ValyMT2):

[Pai la generalu' 11 din Suceavahappy

| dreamaboutthelife a răspuns:

Sunt interzise relatiile sexuale cu minori.
dar chestia cu profesor-profesor pare puntin credibila

| Alexutsa_2737 explică (pentru dreamaboutthelife):

Probabil ca e din cauza domnioarei directoare care are 45 de ani si nu e maritata rolling on the floor)

| MariaIoanaIoana a răspuns:

Prin lege nu sunt interzise..Doar ca unii directori prefera ca ei sa fie in suguranta..La mine in scoala nu se practica asa ceva. Poate ca asa or ei

| karinaale a răspuns:

Eu nu cred ca tine de faptul ca vei fi favorizata, ci mai mult de faptul ca ar fi diferenta mare de varsta, sau chiar o relatie cu un minor.