| Tudor7445 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Pe data de 18. 08. 2019. am atins-o pe prietena mea cu penisul în zona anala(nu cred ca m-am apropiat și de zona vaginala). A fost o singura atingere. De ejaculat, am ejaculat după ceva vreme. Ultimul ei ciclu menstrual a început pe 31.07. 2019 (nu mai era în perioada fertila). Tin sa precizez ca a doua zi a luat Escapelle. Credeți că există risc de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca joaca voastra sexuala a avut loc in cea de a 19-a zi a ciclului, inseamna ca in acel moment prietena ta era deja de 3-4 zile in PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului menstrual (daca ciclul are lungimea de 28-30 de zile), fiindca in acel moment era in perioada zilelor in care formarea sarcinii era 100% IMPOSIBILA sa se produca chiar si daca ai fi ejaculat sperma IN VAGIN. Fiindca NU A EXISTAT nici cea mai mica posibilitate de a se forma o sarcina atat din cauza ca NU mai era in perioada fertila si de asemenea fiindca nici NU ai ejaculat sperma pana in acel moment, folosirea pastilei contraceptive Escapelle NU a fost doar INUTILA/FARA ROST, ci a fost de-a dreptul IRESPONSABILA in acele conditii. Sunt absolut sigur si convins ca NU realizati/NU va dati seama cat rau poate sa produca acea pastila nenorocita in activitatea hormonala ulterioara
Concluzia finala : NU a existat si nici NU exista vreun risc de sarcina cu sau fara acea pastila. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

N-are nimic bre, daca n-ai bagat-o in ea cu tot regretul.n-o sa avem un nepotel. Si ma indoiesc ca o poti baga fara sa-ti dai seama.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Andreeush a răspuns:

A luat degeaba acea pastilă, nu era nici un risc să rămână însărcinată.

| GouDidodino a răspuns:

Exista riscul sa ramana insarcinata daca tu sau altcineva isi da drumul pe lângă ea, pe o rază de 100 de metri, asa ca ai grija mare, spermatozoizii aia sunt foarte "nazdravani" si cand ți-e lumea mai draga, o vezi cu burta la gură și nu stii de unde

| andiceasu95 a răspuns:

Cum pml, crezi ca exista risc de sarcina daca nici n-ai penetrat-o, documenteaza-te vere inainte sa faci ceva

| Tudor7445 explică (pentru andiceasu95):

Am citit despre lichidul preseminal. Asta era ingrijorarea mea

| Ana7807820 a răspuns:

Ba fricosule, gagica-ta nu are nimic.
Ciclul menstrual vine O DATA PE LUNA, daca nu stiai.
Mai vedeti pana pe 31 luna asta si dupa zi-i sa mearga sa faca test de sarcina.
Dar NU ARE SARCINA daca NU AI PENETRAT-O.

| Tudor7445 explică:

V-aș ruga sa ma ajutați cu o părere. Sunt cam stresat

| Tudor7445 explică:

Va rog mult sa ma ajutati cu o parere. Sunt foarte stresat. Va multumesc frumos!