| Fear_No_1998 a întrebat:

poate rămâne însărcinată cu 3 zile inainte de menstruatie... fără a-mi da drumul în ea. E posibil sa fie vreo sansa. Mi s-a rupt prezervativul si am simtit dar totusi mi-e frica sa nu ramana. Este posibil, dau funda cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca are un ciclu regulat cu intarzieri de maxim 3 zile nu poate ramane insarcinata.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este 100% IMPOSIBIL ca in perioada INFERTILITATII ABSOLUTE a ciclului menstrual, sa se poata forma sarcina in conditiile in care sperma este ejaculata IN VAGIN din greseala sau in mod intentionat. Este determinat stiintific ca OVULUL este produs si eliberat din FOLICULUL OVARIAN intruna dintre cele 2 trompe uterine INTOTDEAUNA indiferent de tipul sau lungimea ciclului menstrual cu exact 14 zile inainte de data pornirii urmatoarei menstruatii. Cele 14 zile situate intre ziua de OVULATIE si ziua de incepere a urmatoarei menstruatii se numeste PERIOADA LUTEALA si are INTOTDEAUNA LUNGIMEA FIXA de 14 zile. De asemenea este determinat stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL adica poate fi FECUNDAT de catre un spermatozoid doar in ziua producerii sale, adica MAXIM in urmatoarele 24 de ore de la eliberarea din OVAR. Daca in urmatoarele maxim 24 de ore ovulul nu este fecundat, atunci incepand cu a 2 zi ovulul nefecundat, intra intr-un proces de IMBATRANIRE ACCELERATA, si in 2-3 zile DEGENEREAZA 100% si atentie SE DESTRAMA si o parte din resturile rezultate sunt resorbite de tesuturile uterului si a endometrului., iar o alta parte se transforma in CORPUL GALBEN care se fixeaza de peretele uterului si incepe sa produca progesteron pana in preziua urmatoarei menstruatii. Reiese ca dupa trecerea a 3 maxim 4 zile de la producerea sa, OVULUL PUR SI SIMPLU... DISPARE DIN UTER, proces care se produce cu 9-10 sau chiar 11 zile inainte de ziua de TERMINARE a CICLULUI MENSTRUL, care coincide cu data de pornire a urmatoarei menstruatii. Fiindca in acele ultime 9-10 zile ale ciclului menstrual NU POATE EXISTA UN OVUL VIABIL IN UTER, rezulta cat se poate de simplu si clar ca in acele 9-10 zile chiar si daca ajunge in vagin sperma indiferent de cantitate, formarea sarcinii in lipsa OVULULUI devine 100% IMPOSIBILA. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Fără ejaculare... cam greu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Bah : voi folositi prezervative second hand, vulcanizate?

Răspuns utilizator avertizat
| Fear_No_1998 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Durex si s-a rupt ce second hand. e 15 lei 20 durex.ul ..plm

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Fear_No_1998):

Ai turatie mare Coane Spirache; se incinge si explodeaza inainte de terminarea cursei.winking cumpara dimensiunea corecta si nu o sa mai ai necazuri!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu ramane insarcinata.

| gabriielaaa a răspuns:

Da poate dar daca i-a venit menstruatia nu e si poate sa faca un text si nu din prima ramane desi e foarte posibil