| Denila123 a întrebat:

Sa zicem ca te întâlnești cu o fată prima data din viata ta.
Cum procedezi ca s-o saruti?
Si sa faci dragoste cum incepi prima oară?

19 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Eu nu mă întâlnesc cu asemenea papițoi.
Pur si simplu m-ar irita respectiv deranja la culme.
Avand in vedere ca este o primă intalnire, nu as suporta să-mi invadeze spatiul personal.
Aș vrea in schimb sa socializez, să incerc să-l descoperăr si pe urmă vedem cum avansează lucrurile.
Dacă mă lovesc de un asemenea comportament, in mod clar nu va ma exista o a doua intalnire, decât din întâmplare.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand intalnesti o fata, prima data NU incerci sa o saruti, ci sa-i vorbesti. Pupatul pe obraz sau buze, apare dupa a doua intalnire, ca sa nu o sperii si sa nu fuga. Sarutatul ceva mai tarziu, chiar.

| Denila123 explică (pentru Violleta2022):

Aaa
Ai dreptate

| S8N a răspuns (pentru Violleta2022):

Hai să fim serioși, ăsta e răspuns care se vede clar că e dat de o fată.

Am prins fete care le-am scos o singură dată la o cafea și noaptea s-a terminat cu sex. Altele au făcut-o la a doua sau în cazurile mai enervante la a treia întâlnire. Cam toți tipii care se respectă care îi știu spun că fata nu merită efortul dacă nu face sex până sau la a 3-a întâlnire.

Sper că poți să iei criticism constructiv, dar la multe întrebări date de băieți tu vi doar cu perspectiva feminină a situației și uiți complet că tipii vor lucrurile diferit ca fetele. Când dai sfaturi către băieți, recomand să încerci să o iei din perspectiva lor, nu din a ta ca fată (dacă nu ești întrebată de perspectiva unei femei specific), pentru că majoritatea răspunsurilor care le dai la băieți sunt cam material de glume.
Cum am zis, e criticism constructiv, și sper să nu începi să o iei personal sau ceva. Iți spun ca să îți îmbunătățești calitatea răspunsurilor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru S8N):

Daca mergi si culegi doar femei usoare pentru sex, este nromal sa le duci in pat din prima seara, dar asta nu se poate generaliza, ca nu toate fetele sunt curve.
Am trecut demult de varsta unei fetite si stiu ce se intampla in creierul unui baiat si al unei fete. Esti inca unul cu ochalri de cal, care priveste relatia fata-baiat doar dintr-un unghi care iti convine, nu asa cum este realitate, pentru ca nu ai habar de existenta altei categroiid e oameni, care pretuiesc relatiile interumane, fara a sarii pe o fata, de la prima intalnire sau a santaja-o cu sexul, ca o paraseste.
Ia-o usor, ca nu toti suntem limitati si nu mai generaliza si raporat totul la mentalitatea ta, fiindca exista inca foarte multi baieti si fete virgini, care asteapta sa se daruiasca omului iubit.

| Denila123 explică (pentru Violleta2022):

Apreciez foarte multe sfaturile care mi. leai dat.
Si eu o.sa ajut pe alti la fel cand o sa realizez cum stau lucrrile

| S8N a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are legătură cu "curvă sau nu-i curvă".
Recomand să începi să studiezi psihologia și psihologia evoluționară, sunt multe chestii care îți schimbă perspectiva vieții.

În primul rând, acțiunile tale sunt bazate pe emoțiile tale. Nu tu decizi de cine ești atrasă, și dacă orice tip care arată decent și se comportă într-un mod care te atrage (Nu mă refer la chestii de gentleman. Repet, tu nu decizi cine te atrage. E tot în instinctele tale), atunci vei fi atras de el indiferent dacă e "curvar" sau bou sau cum vrei tu să o numești.
Și dacă ești atras de un tip, natural o să vrei să începi mai mult cu el, și de acolo încep situațiile astea. Nu e generalizare irațională, tot poate fi dovedit prin știință.

Eu învăț tipii de pe acest site să ajungă acei tipi atractivi care sunt interesanți pentru femei. Tu îi înveți să fie cârpe care fac tot ce vor fetele, ceea ce nu o să le aducă rezultatele dorite de ei.

Și stai liniștită, și eu am avut perioada în care am avut iluzia de o relație perfectă cu iubirea vieții mele. Șansele ca așa ceva să ți se întâmple fără probleme în relație și perfect cum visează lumea este statistic foarte joasă. Până la urmă, rata de divorț este peste 50% în USA și în creștere rapidă în România.
Nu vreau să îi duc pe băieți pe o cale în care își vor regreta deciziile și vor ajunge în divorț unde își pierd copiii și casa.
Este important ca lumea să își dea seama că fantazia cu omul iubit care va sta lângă tine toată viața este pentru majoritatea populației doar o fantezie, și nu se îndeplinește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uiți în ochii ei, o saluți și o întrebi cum o cheamă.winking

| Denila123 explică (pentru anonim_4396):

Of e foarte greu
Mie ca are pe cineva si sa nu ma apuc cu el de ce ma leg de prietena lui

| Denila123 explică:

Of acu la care sa dau funda
Nu vreau sa se supere nimeni

| S8N a răspuns:

Ca să răspund și la întrebare, eu zic să ne uităm mai bine la circumstanțele în care ești.

Răspunsurile tale la răspunsurile altor utilizatori arată că tu te-ai îndrăgostit după o fată care, cum ai spus de la început, nu s-a întâlnit vreodată cu tine, și are deja un iubit de care e clar că ești speriat rău dacă ți-e frică să te iei la gură cu el.

De ce pui așa de mult efort pe femeia asta? Crezi că e specială? Pot să îți spun sigur că nu e. Are iubit, deci atât timp cât ține asta și te dai la ea tot timpul vei avea probleme cu iubitul ei, și bătaia între doi tipi pentru o singură fată nu merită. Ce crezi că vei primi de la ea, o relație?
Chiar dacă fata asta îl va înșela pe ăla cu tine și poate chiar l-ar lăsa pe ăla pentru tine, ceea ce nu s-ar întâmpla dar să zicem ipotetic, care e scopul?
Dacă intrii într-o relație cu ea va face cu tine exact cum i-o făcut-o și prietenului ei, și să știi că pe tine te va durea mai tare.

Dacă vrei un sfat real din inimă, lasă tu întâlnirea cu aia și găsește-ți una valabilă care are voința să iese cu tine într-un mod romantic sau sexual. De acolo dacă vrei îți pot da sfaturi despre cum să abordezi o întâlnire încât să creezi tensiune sexuală și să o bagi în pat în maxim 3 întâlniri.

| Denila123 explică (pentru S8N):

Nu prea ai inteles mmm
In caz de cad o fata am zis ca imi e foarte greu sa vb cu ea... daca are iubit!

| S8N a răspuns (pentru Denila123):

Ah, am înțeles greșit. Atunci te referi că ți-e frică că te dai la o fată și după ai probleme cu prietenul ei.

Te avertizez că multe fete spun că au iubit chiar și când nu au, și în cazurile alea poți să îți încerci norocul oricum, cu ceva dumă stupidă care o zici într-un mod confident.
Ca exemplu:
Ea: Scuze, ești drăguț dar am prieten
Eu: Nu am întrebat despre probleme tale.
sau
Eu: Și eu, nu trebuie să afle.

Sincer, nu contează așa de mult ce zici, contează mai mult contextul si modul în care zici acel lucru.

Dacă tot nu îți iasă, atunci o lași în pace și îți găsești alta. Ideea e că trebuie să încerci până primești un răspuns clar.

Totuși, dacă te vei afla vreodată în cazul în care o fată are iubit și tu te dai la ea, pur și simplu o să îți zică asta și să o lași în pace, și nu vei avea alte probleme cu ea sau el.
Dacă te trezești în situația în care fata a înșelat cu tine și tu nu știai, dacă te prinzi înainte să afle el și ți-e frică, atunci pur și simplu pleci și nu mai contactezi acel cuplu. Sau dacă te simți ca o persoană bună poți să mergi la baie și să lași un bilețel lipit sub capacul de la toaletă, fata nu îl ridică decât să curețe.

Sunt toate șanse mici totuși, și eu personal nu am prins vreodată să mă contacteze un tip că i-am cuplat femeia, deci nu te stresa degeaba.

| Denila123 explică (pentru S8N):

Ai perfecta dreptate

| S8N a răspuns (pentru Denila123):

Dacă mai ai alte nelămuriri, mai scrie-mi câteva întrebări și o să îți dau un răspuns.

Relațiile și întâlnirile sunt un topic destul de complex, deci dacă vrei să îți dau sfaturi privat pe Discord sau ceva dă-mi un DM și rezolvăm.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa te intalnesti cu ea doar pentru asta. Ca sa o saruti: noi consideram ca e efectiv perfect cand un baiat ne intreaba "pot sa te sarut?" Deci intreab-o. Ca sa faceti dragoste ar trebui sa mai astepti, sa iti dai seama ce parere are ea despre asta si sa fii sigur ca va aflati intr-un loc unde sa nu mai fie nimeni, preludiul ar trebui sa fie mai lung ca sa iti dai seama ca e pregatita

| stiudetoate123 a răspuns:

O intrebi. La mine m-a intrebat dupa vreo 2 saptamani de relatie.