| Kamacho a întrebat:

Am si eu o intrebare serioasă și urgenta. Iubita mea a fost la Moașa ei, si a pipăit-o pe sani, iar de acolo moasa ei fiind in vârsta a constatat că este însărcinată, ei i-a curs sânge din nas si a avut ameteli iar I.N.R i-a iesit mare, sunt acestea semne ca este însărcinată sau nu? Rog seriozitate mai ales că eu am 15 ani iar ea 14.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-i un test de sarcina, ca babismele astea nu sunt sigure!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei seriozitate, mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Da, cred ca este gravida.

| lpavel a răspuns:

Spune-i sa mearga intr-o farmacie si sa cumpere un test de sarcina, nu va luati dupa babe...

| Kamacho explică (pentru lpavel):

Da dar testele de sarcina nu sunt precise mereu

| lpavel a răspuns (pentru Kamacho):

Testele de sarcina sunt 99% sigure! apoi poti fi sigur ca un test de sarcina e mai sigur de 1000 de ori decat o baba! Ce dracu, pe ce lume traiesti? stii ca suntem in 2020? Testele cu babele erau acum 300 de ani... laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Kamacho):

Acum 4 minute | Kamacho explică (pentru lpavel):
Da dar testele de sarcina nu sunt precise mereu
Daca testul de sarcina este efectuat atunci cand s-a ajuns si atins momentul OPTIM, adica dupa ce au trecut cel putin 21 de zile de la data la care s-a produs OVULATIA, iar in cazul in care NU este cunoscuta aceasta data, atunci dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data la care a fost intretinut ultimul act sexual neprotejat, In acel caz in mod garantat, rezultatul obtinut este precis in proportie de peste 98-99% VAID, VALABIL si CORECT. Sanatate!

| Kamacho explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru răspunsul dumneavoastra

| Donsavas a răspuns:

Sa meargă la un ginecolog, lasa testele făcute acasa sau consultația cu babele!

| Crackman a răspuns:

? Ce inseamna sa nu te joci cu jucariile.

Răspuns utilizator avertizat
| Teo29 a răspuns:

Test a facut de sarcina?
citeste cum sa folosesti corect un prezervativ si foloseste-l daca vei mai continua sa ai relatii sexuale pe viitor. In opinia mea, nu prea e timpul potrivit, mai ales ca ea e asa mica...
La 16 ani parca e varsta legala, deci aveti grija mare ce si cum faceti. Fiti responsabili