| camelia88 a întrebat:

Am si eu o intrebare si sper sa nu va bufneasca rasul dar nu prea ma princep si n`am pe cine sa intreb. ce teste ar trebuie sa ne facem eu si parteneru meu sa vedem daca avem vre`o boala cu transmitere sexuala?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu: consult ginecologic, examen de secretie, test Papanicolaou.
Amandoi: HIV, hepatita B si C, VDRL, Chlamydia, HPV.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Roby, astea sunt denumiri de analize pe care sa le ceri la laborator. Sunt ca niste produse, daca vroiai mobila iti dadeam niste coduri, daca vroiai imprimante niste chestii de tip Pixma ip nu stiu cat. Daca vi le dau explicate, n-o sa stie cei de la laborator ce analize soliciti. In loc de sascasm ieftin si inutil, exploreaza doua posibilitati: iti faci analizele asa cum le-am scris si apoi te duci la medicul de familie pentru interpretare sau cauti pe google exact ce este fiecare analize si dupa te duci la laborator si le faci asa cum le-am scris.

| crysty08 a răspuns:

Teoretic se vede in ana lize de sange eu asa stiuthinking

| blonduu a răspuns:

Mergeti frumusel amandoi la doctorul de familie de unde cereti o trimitere la spital pentru analiza sangelui. ^_^ atata tot

| Roby67 a răspuns:

@Brigaela, ultimele trei cuvinte pe ce limba sunt? Nu numai cei care au studiat medicina vor sa inteleaga; si noi vrem happy

| gabriela a răspuns:

Analize de laborator!

| mikkydutza a răspuns:

Du-te la madicul de fam si explica-i ce vrei si te ajuta el.