| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema. Am inceput relatia intima cu prietena mea acum 5 zile. Totul bine. Din prima zi de dupa, i sau intarit sanii, si o dar la atingere. Am facut-o cu o zi inainte de menstruatie. Acum menstruatia ba vine, ba nu vine. Are senzatia ca vine, curge putin, si dupa pauza. Imi puteti spune ce s-a intamplat? Am facut fara protectie, ejaculare in afara.

Răspuns Câştigător
| Liquor a răspuns:

Daca era virgina... au loc schimbari in corpul ei acum, daca nu, nu stiu.despinde si cat a stat fara. Spune`i sa nu se ingrijoreze caci insarcinata nu e, dar e ceva normal, tine de hormoni. stati linistiti

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Daca o dor sanii si sunt sensibili la atingere, prezinta un simptom de sarcina. Poate este efectul unui act precedent.

| nimenimaimult a răspuns (pentru lolly):

E primul act al ei. inainte cu o zi de menstruatie.

| Liquor a răspuns (pentru lolly):

Nu-i deloc adevarat.Mie la menstruatie mi sa intaresc sanii si sunt foarte sensibili la atingere. e ceva normal daca si-a inceput viata sexuala, oricum mai are de asteptat pana vor trece toate fazele, de dezvoltare.Tu nu ai citit niciodata o carte de sexologie de clasa a6a?

| nimenimaimult a răspuns (pentru Liquor):

Nu am citit, dar m-am imformat foarte mult in ultimu timp. Nu intelegem de ce ba ii vine menstruatia, ba se opreste. Virgina a fost cu siguranta. Pot sa spun ca ia ma curs si o solutie maro in prima zi si a 2a.

| Liquor a răspuns (pentru nimenimaimult):

E o problema hormonala, stati linistiti, nu e absolut nimic grav, totul e firesc.isi va revelii intr-o luna, chiar 2, depinde

| CatelusaFlaffy a răspuns:

Datorita faptului ca ea si-a inceput viatasexuala, acum corpul se dezvolta stai calm, dupa terminarea procesului de dezvoltare isi va reveni la normal.

| alee19 a răspuns:

1. e normal sa i se intareasca sanii.in corpul ei de la sex au loc transformari hormonale.asa a fost si la prietena mea, ei i-a intarziat menstruatia 10 zile din cauza asta. ideea e ca ati facut-o fara durex iar asta e grav, mai ales inainte de menstruatie, si deja au trecut 5 zile.hmm.trebuia sa ii dai pastila de a2a zi...nu vreau sa te sperii, dar acum e posibil sa nu ii prea vina menstruatia pentru ca ovulul nu a mai avut de ce sa se desprinda de uter daca a fost fecundat. fa-i un test de sarcina la urina la 14 zile sau daca esti in oras si ai ceva bani unul de sange la un laborator de analize, il poti face maine sau luni si ala e garantat 100% mult succes...si eu am probleme de genu in momentul de fata deci sunt informat de peste totlaughing nu o mai faceti fara durex!

| madutza90 a răspuns:

Probabil e o dereglare hormonala care va trece.dar daca persista cel mai bine ar fi sa mergeti la un medic.bafta!