| Anonim13435 a întrebat:

Am si eu o nelamurire... mie imi vine ciclul regulat, dar de curand mi-am inceput viata sexuala si in urma cu 1 luni mi-a intarziat 3 zile ciclul normal si acum mi-a venit insa a tinut doar 1 zi si atat.Cred ca ceva e in neregula cu asta si as vrea sa stiu ce inseamna.As putea sa fiu insarcinata desi prietenul nu a ejaculat in mine si nu eram in perioada fertila? Acum ar trebui sa imi vina ciclul din nou pe 17, azi.Deci daca stie cineva ce inseamna mentruatie doar pentru o zi sa ma lamureasca si pe mine ca eu nu stiu si incep sa ma ingrijorez...plus ca de cateva saptamani (2-3) am un miros neplacut desi ma spal zilnic, insa am o viata sexuala activa, ar putea sa fie de la asta?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un control medical de specialitate (ginecologie) pentru infecția posibilă și un test de sarcină. Orice se poate întâmpla.
Metoda coitului întrerupt are o protecție de sub 50% din cazuri. Trebuie multă experiență pentru această tehnică.
Pa, pa.

| 202 a răspuns:

E faptul ca ai o viata sexuala...
corpul tau acum are o rapiditate mai mare a dezvoltarii corpuiui tauwinking
chiar si ciclu face parte din asta
de acum ca nu mai esti virgina ciclul nu va mai avea aceeasi regularitate decat la cateva luni! love struck

| jolie a răspuns:

Eu iti dau un sfat:ia-ti un test de sarcina daca zici ca ti-a venit doar o zi inseamna ca te-a,, insemnat,, si eu am patit la fel sa dea Domnul sa ma insel dar...nu cred
daca ai ciclu normal 3, 4 zile si iti vine doar 1 zi esti insarcinata sad