| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire..se poate sa ramai insarcinata prin petting? Mentionez ca mi a spus ca nu si a dat drumul si mi a intarziat o saptamana menstruatia.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Petting inseaman pe scurt, erotism si sexualitate FARA penetrare! Daca el a ejaculat si apoi cu vreun deget pe care a avut sperma s-a jucat pe la vaginul tau, da, exista riscul sarcinii, ca si atunci cand a ejaculat in aproierea vaginului, iar tu te-ai rasucit cumva si a curs spre intrarea in vagin!

Ciclul mai intarzie si din cauza stressului! In ziua a21-a de la contactul suspect, poti face testul barza din prima urina de dimineata! Dar mai poti merge la medic si pana atunci, la o clinica cu cabinet de planning familial, care sprijina si elevele si studentele!

Nu te lua dupa faza cu "nu si-a dat drumul" pentru ca, lichidul preejaculator - acele 2-3 picaturi care apar la excitatia baiatului, sunt pline de zeci de mii de spermatozoizi!

| AddictedToYou08 a răspuns (pentru PsihoSex):

Multumesc mult! sper doar sa fie din cauza stresului.

| mona a răspuns:

Din cate stiu nu se ramane insarcinata prin petting