| Anastasia13 a întrebat:

Am si eu o problema... De curand m-am despartit de iubitul meu, pentru ca simteam ca nu mai merge, si simteam ca ma sufoca. Singura problema este ca el nu este de acord cu decizia mea, si nu vrea nicicum sa se desparta de mine. Imi trimite mesaje, ma alinta, imi spune cum ca am fost singura persoana pe care a iubit-o, singura persoana in care a avut deplina incredere, singura persoana care a stiut sa se impuna intr-o relatie cu el, intr-un mod subtil, si in special imi spune despre faptul ca am fost prima femeie din viata lui ( dpdv sexual ) si ca sunt foarte importanta pentru el... Cum as putea sa ii explic cat se poate de clar ca nu mai vreau? adica.eu una nu mai pot continua relatiabig grin

Răspuns Câştigător
| mirabella88 a răspuns:

Dal dracu blocheazai numarul/facebooku ignore pe mess simplu!

3 răspunsuri:
| Georgy_7404 a răspuns:

Pai inainte sa te desparti de el pune-te in locul lui sufera enorm mai da-i o sansa si asigurate ca e ultima si daca chiar numai vrei fii blanda dar ferma spune-i ca iti pare rau pentru cat sufera dar ca tu nu esti fericita si daca te iubeste te va intelege

| Anastasia13 explică:

Georgy, am fost un an de zile cu el... au fost suficiente sanse, am discutat de multe ori cu el despre asta, si am ajuns la un punct in care nu ma mai simteam bine, pur si simplu, nu mai mergea din punctul meu de vedere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la faptul ca poate nu vrea ca tu sa te desparti de el ci el de tine te-ai gandit? ok, iti zice el toate chestiile si face el toate chestiile ce le face acum, insa daca intr-un an de zile nu sa conformat la cerintele relatiei, ce te face sa crezi ca o va face de acum incolo? pana si acum, dupa ce tu una ai pus punct, continua sa te sufoce cu prezenta lui in viata ta, trebuie sa fii ferma pe pozitie, sa iti indrepti privirea catre alte orizonturi, sa incepi sa socializezi cu alti baieti ca etapa cu "vai mor si ma prapadesc dupa tine" dureaza vreo doua saptamani hai trei dupa care i se va lua si peste vreo luna o sa-ti dea dreptate la spusele tale, asa ca foloseste-te de boost'ul de incredere de sine ce ti'l inspira prin vorbele frumoase si iesi din casa si intalneste alti baieti