| johny_9950 a întrebat:

Am si eu o problema la care as dori un raspuns cat mai rapid; de aceea o sa trec direct la subiect.

Am o relatie de 2 ani cu o fata, o iubesc enorm, am trecut peste multe impreuna si nu as vrea sa renunt la ea, dar de ceva vreme ma simt atras de sora ei cu care de altfel ma inteleg super bine. De multe ori mi s-a intamplat sa doresc sa vorbesc cu ea decat cu propria mea iubita. Sincer va spun ca ma simt mai mult atras de ea decat de iubita mea, nu stiu ce sa fac. Ar fii bine sa ii impartasesc si ei sentimetele pe care le simt pentru ea? Ceea ce simt pentru ea nu am simtit niciodata pentru nimeni, nici chiar pentru iubita mea. Ma innebunit fata asta, nu stiu ce sa mai ma fac.

O scurta povestioara: Acum ceva vreme am ramas peste noapte la ele. Fara sa imi dau seama am luat-o pe cumnata mea in brate. Am zis ca daca tot am luat-o in brate de ce sa nu profit si sa pun si eu mana pe fund, pe un san. Mi-am luat inima in dinti si am pus mana pe un san. Vazand ca nu zice nimic am inceput sa il masez foarte usor. Apoi am pus mana pe fund si incet am bagat-o intre picioare, atunci am observat ca se udase. Am incercat sa bag mana pe sub bluza si sa ii pun mana pe san; atunci s-a intors cu capul spre mine si mi-a zis foarte incet la ureche sa am grije unde pun mana. Dupa ceva vreme am luat-o in brate si m-am pus cu gura pe sanul ei. Am dormit asa pana dimineata.
Acum vreo 3 zile aproape aceeasi poveste, numai ca de data aceasta nu a mai ramas indiferenta, iar dimineata "am prinso cu mana pe..."
Nu stiu ce sa mai cred?

PS: De fiecare data cand ma intalnesc cu ea imi sare in brate si ma saruta pe obraz, tot timpu imi zice ca ea nu o sa se marite niciodata ca baietii din ziua de azi sunt toti la fel si o fac sa sufere si ca si-ar dorii un baiat asa cum sunt eu, ca eu o ascult, o inteleg si o sustin mai mult chiar si de cat parintii ei. Ca ar avea pe umaru cui plange daca ar gasi un baiat ca mine.

Credeti ca nu mi-a simtit respiratia pe san?

Credeti ca imi impartaseste aceleasti sentimente pe care le am si eu fara de ea?

Ce e de facut?

VA ROG SA IMI RASPUNDETI SI LA INTREBARI.

Multumesc!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca nu procedezi deloc corect.Ma intreb totusi, sora prietenei tale, nu are nicio remuscare, nu se gandeste ca totusi sunt surori si pentru. un baiat, sa iti strici omenia si fratia.Acum,pe bune, tu o relatie cu sora ei nu vei avea, asta pentru.ca in primul rand poate ca sora prietenei tale nu va accepta sa fie vreodata cu tine, poate doar te lasa sa vada ce faci, te pune la incercare, de unde sti ca prietena ta nu stie? Nu poti sti ce se vorbesc intre ele si oricum si daca ar fi sa fii cu ea, nu cred ca v-ati simti ok sa dati ochii cu prietena ta.
Eu zic sa nu iti bati joc de prietena ta, tocmai cu sora ei, e un gest foarte urat, eu sa fiu in situatia prietenei tale si sa aflu cred ca nu v-as ierta niciodata.Acum,e decizia ta ce faci dar crede-ma ca ai ajuns cam departe, trebuia sa o lasi mai moale cu sora prietenei tale, din momentul in care ai inceput sa simti ceva pentru. ea, trebuia sa te indepartezi de ea si sa iti vezi de relatie.

| BubuLina999 a răspuns:

Doamne...m.ai lasat fara cuvinte. omuleee trezeste. te. ce e in capul tau?
scuze dar asta e realitatea. intre surori?
frate inteleg ca esti baiat... dar totusi. daca si sora ei nu a zis nimic.

| kittysor a răspuns:

Johny nu-mi vine sa cred ceea ce citesc! e bine totusi ca nu e implicata soacra ca dadeai de draq cu socru'!
serios acum... tu te gandesti ce faci? sunt surori! in timp ce tu dormeai pe sanul sorei, iubita ta unde era? Nu era normal sa dormi cu iubita, cu ai ajuns in patul cumnatei?
Consider ca lucrurile aste se intampla numai anumitor categorii de oameni!

| yappi a răspuns:

Wow o situatie chiar nasoala.Sti eu una cosnsider un gest total lipsit de bun simt din partea unui baiat daca incepe sa se de'a la prietena mea cu atat mai mult la sora mea. Dupa parerea mea o relatie intre tine si sora iubitei tale ar fi imposibila nu stiu eu una nu as suporta sa imi vad sora cu fostul prieten si daca sora mea ar fi totusi matura si ar tine la mine nu mi'ar face asa ceva.nu stiu pararea mea tu faci ce simti dar mi se pare un gest total lipsit de respect si cel mai rau lucru care mi l'ar putea face iubitul este sa ma insele cu propria sora... Nu cred ca i'asi putea sa ii mai vad in ochi pe nici unul dintre ei si nu cred ca vrei sa faci 2 surori sa se urasca doar pentru a te face pe tine sa te simti implinithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartete de iubita ta! si incepe o noua relatie cu sora iubitei pentru ca se pare ca si ea te place!