| Lword a întrebat:

Am si eu o problema. Nu e foarte complicata cei drept, poate pentru unii, dar eu nu pot sa-i dau de capat cu niciun chip. Poate e clasica... Ideea este ca m-am despartit de prietenul meu acum doi ani- Prima dragoste, se spune ca nu se uita nicioadata. Cauza despartii era ca ma sufoca efectiv, era gelos pe prietenii mei din copilarie si pe alti baieti cu care vorbeam...asa ca nu am mai suportat si i-am spus sa plece. Totusi privind in mare avea si calitatile lui. mai ales faptul ca ma iubea sincer ...desi plangea in bratele mele si se autocompatimea ama incercat sa fiu alaturi de el de fiecare data- asta a inceput sa devina poate o obisnuinta. Desi dupa despartire el a incercat sa-mi spuna ca inca ma mai iubeste si sa ne impacam eu pur si simplu am refuzat sa ma mai gandesc la asa ceva si i-am raspuns nu categoric. Apoi a urmat regretul... el venea la mine de fiecare data cand i se intampla vreun lucru rau. a inceput sa fumeze, sa se drogheze si sa bea... si chiar sa se dea la fete unde nu prea avea noroc, asa ca se intorcea la mine. Dupa ce si-a gasit alta iubita am incercat sa vorbesc cu el sa-i spun ca inca mai tin la el si ca nu l-am uitat, dar in zadar... A spus ca nu mai poate suferi inca o despartire din partea mea. Si ca dupa ce eu l-am alungat a jurat sa nu se mai intoarca la o fata de doua ori. A spus ca inca mai tine la mine... Totusi chiar adica au trecut doi ani inca intercationeaza cu viata mea. S-a dat la prietenele mele cele mai bune la una spunandu-i ca o iubeste si ep alta sarutand-o. A inceput chiar sa vorbeasca cu noii mei colegi despre noi. Iar de fiecare data cand ne intalnim accidental atmosfera e putin cam stranie, el incearca sa ma ignore sau chiar sa se comporte maret, iar eu nu pot suporta cat de mult s-a schimbat din barbatul calm, bland si iubitor intr-unul care nu stie altceva decat sa necajeasca, sa priveasca lumea ironic si sa se inbete de fiecare data can are ocazia, a de venit mult mai indiferent. Totusi eu inca mai tin la el desi am imi avut prieteni dupa el si in acest moment am nu pot sa uit tot ce am realizat impreuna intr-un an si cum s-a destramat totul din cauza unei copilarii. trebuie sa mentionez ca e o persoana foarte dificila. Puteti sa-mi dati un sfat? va rog, multumesc aniticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Oricat te doare,uita-l de tot,ignora-l,scoate-l din viata ta!
Este complet imatur si dezorientat.
Ocoleste-l, incearca sa te atasezi de altcineva sau impaca-te cu ideea ca s-a terminat.
Cat timp n-o faci, viata ta sta pe loc sau te trage inapoi!
Si cred ca ai intarziat suficient!

1 răspuns:
| emabrumareanu29 a răspuns:

In legatura cu ce anume?