| ionut04 a întrebat:

Am si o intrebare,de ce o fata cand e suparata,nervoasa din cauza la altceva nu din cauza partenerului,spune vorbe pe moment care nu sunt adevarate? dar le spune,spre exemplu: vreau sa ne despartim,nu ne e bine, nu sunt fericita sau alte vorbe cu totul ca se minte singura..cum ar fi bine sa intelegi o fata in fazele acestea?

9 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Pai sunt multe spuse la nervi, si eu spun lucrurile descrise, dar sa stii( din pacate) lucrurile acelea pot fi adevarate, sau au ceva la baza. Spun lucruri la nervi, deoarece isi varsa toti draci pe tine, gen un tap ispasitor, dar daca spune ca nu e fericita inseamna ca e ancorata in ceva din trecut in care nu s-a simtit bine ( o intramplare dintre voi doi ), o poti lua frumusel de mana si sa o intrebi de ce spune acele lucruri, fii deschis cu ea si cere'i sa fie deschisa cu tine si sa vorbiti despre TOT ce va deranjeaza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca femeile sunt in general mai impulsive si judeca cu inima sau sufletul.Supararea le intuneca pe moment ratiunea. Uneori incep sa judece si cu mintea dar dupa ce le-a scapat "porumbelul" din gura.

| minrest a răspuns:

Da, mai degraba spune lucruri pe care nu le crede o fata decat un baiat, pentru ca ea are schimbari mari de dispozitie legate de menstre. Dar daca iti spune de mai multe ori, asta este. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

La suparare tu devii tapul ispasitor. Faptul ca procedeaza asa indica o problema in relatia voastra. Daca te-ar iubi cu adevarat ar veni in bratele tale pentru sprijin si o vorba buna. Nu fii asa de sigur ca lucrurile pe care le spune nu sunt adevarate, in adancul ei ea are o problema cu relatia voastra. Intr-un moment de calm ar trebui sa afli ce anume o nemultumeste.

Răspuns utilizator avertizat
| kyliejenner a răspuns:

Sa discutati sa intelegeti ce a facut-o sa spune acele vorbe, din interiorul ei. La furie si betie se spun adevarurile. Poate chiar vrea sa va despartiti dar nu are tupeul sa o zica altfel

| lBroken69 a răspuns:

Crede-mă,femeile la nervi spun lucruri care nu sunt adevărate. Îşi varsă dracii pe tot ce apucă. Ori vorbeşti frumos cu ea, o faci să îţi explice ce s-a întâmplat, ori pleci din preajmă, până se calmează.

| GgAnett a răspuns:

Absolut, unele fete la nervi sau la suparare spun tot felul de lucruri pe care nu le simt sau de care sa le para rau mai incolo, chiar daca s-a despartit, nu e sigur ca asta a si vrut, posibil doar ca toate sentimentele negative acumulate in ea sa o faca sa creada ca vrea asta

| FearIsALiar a răspuns:

Trebuie sa fi arogant, foarte arogant.Pe moment ii induci o stare naspa dar o sa se gandeasca la tine.Succes.