| andrutik a întrebat:

Am un iubit de 6 ani iar vara asta m-am maritat cu el, este cu 5 ani mai mare ca mine dar problema este ca eu tin la altcineva care este la facultate cu mine si am fost cu el 2 ani bine ca m-am intalnit mai rar cu el dar ne intelegeam foarte bine.Ma simteam bine cu el mergea destul de bine intre noi. M-am maritat cu sotul meu mai mult din obligatie din cauza mamei.2 luni nu am mai vorbit cu baiatul la care tin si cand am inceput facultatea m-am intalnit cu el dar mi-a zis ca are pe altcineva pe sefa lui care e cu 10 ani mai mare decat el, mi-a zis ca inca ma iubeste dar nu mai poate sa fie cu mine ca m-am maritat. I-am explicat situatia de ce m-am maritat cu sotul meu, ca vreau sa divortez si sa fiu cu el dar a zis ca e mai bine sa nu divortez. M-am enervat incat cand trec pe langa el la facultate nu il mai salut chiar daca ma comport ca un copil dar nu suport sa stiu ca el se intalneste cu altcineva.
Problema este ca el inca ma mai iubeste pentru ca imi dau seama cum ma priveste cand trec pe langa el dar nu stiu de ce sta langa femeia aia?

23 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Intelegi cind o persoana tine la tine si te iubeste foarte mult, si cind alta persoana i-a furat toate sperantele de a mai fi cu el, atunci nu-ti ramane decat sa mergi mai departe si sa lasi trecutul in urma. Iti imaginezi cta durere i-ai provocat, maritindu-te? pur si simplu l-ai omorat. tu traiesti cu acel, dormi cu ala, si el trebuie sa te astepte si sa te iubeasca in continuare? Imi pare rau dar, nu cred sa mai faci ceva in legatura cu asta decat sa se intimple o minune, si baiatul sa te astepta pina la divort.

| fabiola a răspuns:

+Scuza-ma ca-ti spun dar tu nu esti stabila in sentimente! In primul rand nu poti sa spui ca te-ai casatorit cu cineva finca a vrut mama, apoi nu stai cu el 6ani si il inseli si apoi dai sperante altuia, spunand ca vei divorta odata iar lui ii ceri corectitudine. Analizeaza -te singura si ia decizii cu mintea si sufletul tau!

| Linda a răspuns:

Nu inteleg de ce nu te-ai casatorit cu colegul de la facultate?! Daca acel coleg nu a vrut sa se casatoreasca cu tine (inclin eu sa cred) nu are nici un rost sa-l mai bati la cap acum. Pentru o casatorie trebuie sa fie doi care sa vrea si daca a fost pentru doar iubitul de acasa, asta este.

| Linda a răspuns:

Am vrut sa spun daca a fost de acord doar iubitul tau de acasa, atunci asta este.

| EUSIATIT a răspuns:

Fetito esti la facultate? nu se prea vede si daca nu l ai iubit pe sotul tau de ce te ai maritat?/sa ai un prost sa te intretina?/? NU crezi ca dai cu o mina si primesti cu 2 tot ce faci?/? vai de capul tau ...nu mai am cuvinte... mie ...sila...

| Tessy a răspuns:

El de ce nu ar sta de vreme ce si tu stai cu altul?

| daniDeeDee a răspuns:

Aşa s-a simţit şi el... exact cum te simţi tu acum.

| Mixed a răspuns:

Buna ...nu cred ca sunt in masura sa iti dau un sfat... dar iti spun parerea mea...:
Eu zic sa ramai cu sotul tau si sa va vedeti de viata voastra ...ai fost 6 ani cu el... iar cu celalalt doi ani ...eu cred ca iti e dor de perioada adolescentei ...si cred ca iti place de baiatul ala. ...nu as crede ca il iubesti ...in plus el are o femeie influenta langa el ...mai mare cu 10 ani dupa cum bine ai zis si tu...stai linistita cu sotul tau ...asa zic eu...

| putzulica a răspuns:

Pt banii...laughing dar e proasta situatiasad eu zic sa il uiti. u iti dai seama cum s-ar simte sotul tau daca ar afla? El te iubeste i-ar u...sad cam naspa... asta-i sotul tau cu asta ramai... Nu cred ca maicata... a facut asta de geaba.Va fi bine daca nu divortezi...winking

| tuska a răspuns:

Nu trebuia sa te casatoresti, daca nu erai sigura de iubirea pentru el. Ma tem ca ti ai pierdut iubirea, oare cum s-a simtit el cand tu te-ai casatorit?

| carmi_6480 a răspuns:

Stai ca nu inteleg ceva, ai fost cu sotul tau 6 ani, da? Apoi 2 ani l-ai inselat cu baiatu asta pe care il iubesti, el stia ca tu ai un iubit? Daca stia si 2 ani nu a facut nimic sa fii numai a lui cred ca ai fost o simpla aventura.Si faptul ca te-ai maritat din obligatie nu cred, nu ai fi stat 6 ani cu el fara sa simti ceva pentru el, problema ta e ca nu suporti sa aiba si el pe altcineva de asta crezi ca il iubesti asa, vorba proverbului "nici eu nu te iau da nici la alta nu te dau''.

Răspuns utilizator avertizat
| mugurel021978 a răspuns:

Iubirea invinge intodeauna, in 3 cazuri din 7. Eu zic sa iti vezi de viata inainte, te-ai maritat si gata, eu daca as fi in locul lui indiferent cat te-as iubi nu as mai vrea sa fiu cu tine, ratiunea poate stapani iubirea.

| anna_7069 a răspuns:

Cea mai mare greseala care va tine departe unul de celalalt este faptul ca tu te-ai maritat... dar, sincera sa fiu e adult. ar trebui sa isi dea seama ca iubirea invinge totul. daca te-ar iubi asa cum zice si asa cum tu crezi, ar face orice sa te convinga sa bagi divort pentru a putea fi impreuna... dar se pare k el iti zice ca nu. probabil simte ceva si pentru cealalta femeie. altfel nu inteleg. straight face Succes. sper sa depasesti situatia asta straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El are dreptul sa stea cu cine vrea, tu ai ales ce vei face cu viata ta, a ales si el. Daca il iubesti cu adevarat, divortezi si apoi incerci sa reglementezi situatia.Nu alerga dupa 2 iepuri, nu vei prinde niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu arunca pasarea din mana pe cea de pe gard. Tu te-ai casatorit, ai facut ce-ai dorit ca doar nimeni nu te-a fortat sa spui"da", acum mama ta e de acord cu divortul? El e liber, isi traieste viata. Nu sunt rautacioasa, vreau sa te fac sa vezi realitatea. Mai lasa sa treaca un timp sa vezi cum evoluiaza lucrurile atat la tine cat si la el. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i exact asta sotului.Are dreptul asta. N-a gresit cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oameni buni mai, voi nu vedeti ca andrutik lucreaza deja la doua ciocanele? Pai daca se vedea cu ala la camin oare mincau seminte? Arde-o asa andrutik. Da-i inainte...

| andrutik explică:

Am inteles si ce sa fac sa ramanem amici sau e bine sa trec asa pe langa el fara sa il salut.

| andrutik explică:

Nu nu stia sotul meu de baiatul pentru ca mereu ma vedeam cu el pe la facultate sau la camin

| andrutik explică:

Imi spuneti sa il uit si sa imi vad de viata mea dar nu pot.Nu pot uita atingerile lui, sarutarile voebele lui frumoase si tandre si ma doare cand trec pe langa el si nu il pot avea. Ultima oara cand am vorbit cu el mi-a spus ca ma iubeste si ca ma va iubi intotdeauna dar nu mai poate fi cu mine. El este o persoana foarte orgolios si il inteleg ca il doare ca m-am maritat dar voia sa divortez si sa raman cu el dar lucrurile s-au schimbat si nu stiu ce sa fac sa mai incerc sa vorbesc odata cu el?

| andrutik explică:

In momentul acesta ma intereseaza daca mai pot fi amici sa il salut sau nu?