| JJRosa a întrebat:

Am un iubit de cateva luni si il iubesc foarte mult si l-as iubi si daca nu ar avea bani. El are incredere in mine si si-a dat seama de acest lucru. Insa problema este ca tatal lui inca nu ma accepta si ii spune ca sunt ca toate celelalte si ca doar partea materiala ma intereseaza. Am facut si eu si iubitul meu eforturi mari ca sa ma apropii de tatal lui si sa ma cunoasca mai bine, sa vada ca ma judeca gresit.Intr-o zi am fost la un restaurant impreuna si am hotarat sa platesc eu nota de plata, m-am gandit ca ar fi bine. A reactionat foarte urat si a inceput sa imi spuna ca eu poate pot sa il vrajesc pe fiul lui dar pe el nu. Ori ce as face nu ii convine, si nu inteleg de ce nu accepta ca suntem fericiti impreuna. Cand luam masa in familie tot timpul ma face sa ma simt prost si imi pune tot felul de intrebari indiscrete. Mi-a povestit iubitul meu ca de cateva ori la scos in oras si ii prezenta tot felul de fete.Inainte sa il cunosc, el si tatal lui erau foarte apropiati si acum ca suntem in situatia asta ma simt vinovata.Desi are 21 de ani nu ii iese din cuvant tatalui lui (ii poarta foarte mult respect)si ne este din ce in ce mai greu sa mentinem relatia, fara certuri intre ei doi. Ce as putea sa fac in situatia asta? nu vreau sa ma despart de iubitul meu dar nici nu vreau ca el sa se certe mereu cu tatal lui din cauza mea.mersi mult:*

6 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Incearca sa porti o conversatie cu tatal lui in particular. Explica-i ca nu stai cu fiul lui doar pentru bani si ca il iubesti. Daca nici asa nu merge iubitul tau e cel care ar trebui sa ia masuri.macar sa isi puna niste semne de intrebare. Cand esti mic iti iubesti parintii mai mult ca orice, cand cresti si ai o relatie serioasa si de lunga durata nu mai sunt parintii pe primul loc.Ar trebui sa se gandeasca la asta daca si el te iubeste cu adevarat sa puna piciorul in prag, totusi e major, chiar daca e "sponsorizat" de tatal lui.Lasa lucrurile sa vina de la sine, evita sa mai luati masa "in familie". Poate isi va da seama si tatal lui ca greseste.Capul sus happy

| Yaguar a răspuns:

Nu stim ce caracter are tatal lui sau prin ce a trecut, poate el se ghindeste ca toate fetele umbla numai dupa bani. Stii sunt persoane care desi sunt in virsta nu au iubit niciodata si din acest motiv ei nu cred in iubire. Iar sint si alte persoane care considera ca mereu o sasi tina Fiul sau fiica aproape linga dinsul. Consider ca si baiatul cu care te intilnesti e capabil si e constient de ceea ce face, atunci trebuie sa-i spuna tatalui ca sa-i respeste decizia, ca nu mai este el un baetel de 11 ani care nu stie ce face. Si cu cine te intilnesti cu tatal sau cu fiul, atunci fiul singur trebuie sasi aleaga ce ii place dar nu ce tatal ii vira.
Si cum deja am mai spus trebuie sa stie propozitia cea mai importanta mereu sa-i spuie,, Respectami decizia".

| crhh a răspuns:

E coplesitor. Nu stiu daca mai exista vreo alternativa, incercati sa va mutati impreuna si totodata sa va angajati, daca va iubiti atat de mult...trebuie sa va descurcati cumva! :-)

| YqLmX a răspuns:

Cand te afli in preajma tatalui sau,vorbeste cu iubitul tau despre ceva romantic,saruta`l dovedeste`i tatalui sau ca il iubesti cu adevarat pe fiul sau,si daca nu o sa mearga, nu ii mai da importanta, odata si odata o sa se resemneze si o sa accepte relatia.
Bafta!

| AndreeaAS a răspuns:

Am o idee dar nu stiu cat de buna e. Spune-i iubitului tau cand sunteti singuri sa ii spuna tatalui sau ''Tata, vreau sa iti dovedesc ca iubita mea ma place asa cum sunt.Haide sa o mintim ca nu mai avem bani sa vedem cum reactioneaza'' Normal ca daca inca o sa iti mai placa de el tatal lui va avea o parere mai buna despre tine, ca nu te intereseaza doar banii. Sper sa mearga.Bafta!

| lkgeo a răspuns:

Pai nu stiu dovedestei tatalui sau ca esti de treaba