| dannys a întrebat:

Am un prieten bun si de cateva zile am aflat ca este bisexual si asta am aflat-o singura de pe un site de dating si oare fac bine daca o sa ii spun adevarul ca stiu despre el cine este si ce vrea de fapt sau las asa si ma fac ca nu stiu nimic incontinuare? Eu a-si vrea sa ii spun ca am aflat si vreau sa stie ca il sustin in toate punctele de vedere si ca se poate baza pe mine.

8 răspunsuri:
| dannys explică:

Noi am vorbit destule chestii si despre temele astea si nu recunoaste nimic, adica zice ca nu s-ar vede cu un barbat dar l-am gasit pe un site cu descrierea asta:Tip bi versatil(tv) pentru sex cu femeie, barbat, cuplu.TV,TS aste nu stiu ce inseamna spre rusinea mea.

| mihai69 a răspuns:

Cel mai corect e să-i spui.

| Freya1 a răspuns:

Spune-i ce ai gasit si daca cumva are legatura cu el sau e altcineva care se da drept el si vezi cum reactioneaza.
Spune-i ca indiferent daca e asa sau nu poate sa aiba incredere in tine ca nu o sa il judeci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o sabie cu 2 taisuri. Pe o parte poate ii va conveni ideea ca cineva stie si nu are o problema cu asta, pe de alta parte poate crede ca te-ai bagat aiurea unde nu iti fierbe oala. O situatie foarte aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca voia sa-ti spuna ti-ar fi zis deja.Acum tu alegi.Fie nu-ti pasa si te prefaci ca nu s-a intamplat nimic, fie te afecteaza ca nu a avut destul curaj/destula incredere in tine cat sa-ti spuna. Daca îi zici ce ai aflat, e posibil sa nu-i convina.Eu nu i-as spune, in locul.Cel putin, nu acum.

| munteanuionvictor a răspuns:

Mai bine te faci că nu știi.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man e prietenul tau bun, ar trebui sa stii mai bine decat noi! ce crezi ca simte el despre asta? muleazati copmortamentul pe cum crezi ca ar reactiona: daca e o fire mai retrasa care are nevoie de sustinere, mai bine ii zici, dar daca e genul paranoic mai bine nu. daca e deschis cu alte lucruri poate lar deranja la inceput dar dk sunteti prieteni buni sigur i trece. big grin

| DonGiani a răspuns:

Chiar nu știu ce sa zic, dar ar fi mai bine sa îți vezi de treaba ta pentru ca nu cumva el sa vadă ceva negativ în tot ceea ce vrei tu sa ii spui ca știi despre el. Oricum, succes.