| jenny_2697 a întrebat:

Am un prieten de aproape 3 luni.Stiu ca nu e mult, dar eu tin la el, si sunt confuza in privinta comportamentului sau vis-a-vis de mine.
Stiu ca nu toti barbatii isi arata afectiunea, dar el abia daca ma saruta(si atunci de cele mai multe ori e un pupic pe buze si atat), de tinut de mana sa nu mai spun...
Mai mult decat atat, imi spune unele lucruri care devin deranjante, de exemplu ca ar vrea sa se culce cu diverse femei, dar zice ca glumeste.
As vrea sa vorbesc cu el, sa il intreb dar nu stiu cum sa fac in asa fel incat sa nu creada ca vreau sa pun stapanire pe el.
As vrea o relatie in care sa ne simtim amandoi confortabil, de aceea chiar ma bucur ca vorbeste deschis cu mine multe lucruri dar as vrea sa-l fac cumva sa inteleaga ca mie chiar imi pasa de el si as vrea mai mult de la relatia asta.
Paradoxul e cu atat mai mare cu cat, atunci cand l-am cunoscut s-a comportat foarte frumos cu mine, era atent, tandru...acum...nimic.
Nu stiu cum sa abordez subiectul asta, poate si pentru ca e al 3 lea prieten si primii 2 erau foarte dragastosi si atenti cu mine, isi aminteau de aniversari(de 1 luna 2, etc)pe cand el...
Mi-ar folosi niste opinii, mai cu seama cele masculine.
Multumeschappydau fundita celui mai bun raspuns si vot tuturor celorlalte

Răspuns Câştigător
| ToxicGirl a răspuns:

Pai sincer eu cred ca este un gen de baiat mai timid.Deci lucrurile o sa mearga unpic mai greu.Trebuie sa o iei mai usor ca genul asta.nu poti sa le ceri totul deodata.Numa iti trebuie si multa rabdare.Dar cred ca ar fi de preferat sa ii spui tot ce ai putut si aici pe Tpu.adika ca il iubesti foarte mult si ca vreti sa fiti mai apropiati.etc.Intr-o relatie trebuie sa ii spui ce te deranjaza partenerului. Daca ii spui iti garantez ca o sa fie mult mai binehappy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BESTNICK a răspuns:

Nu e tip timid e un pic cam smecheras poate are comportamentul asta stiind ca poate o alta fata ii place de el (nu vreau sa te sperii), sau poate pur si simplu e anturajul cu care umbla el care il face un pic mai rece cu tine, treaba cu uitatul aniversari crede-ma ca asa sunt si eu le uit pentru ca asa suntem uni baieti dar pe fata mea o iubesc din tot sufletul si ii arat respectul cuvenit.incerca sa te comporti si tu un pic mai indiferenta sa vezi ca vine ca un mielusel la tine si atunci vei avea discutia pe care vroiai sa o ai cu el dar pana atunci rezolva lucrul pe care ti l-am zis.si vezi ca mereu e anturajul care iti strica baiatul.pup

Răspuns utilizator avertizat
| Roxyuy a răspuns:

Eu cred ca nu mai ii e de tine.Nu mai vrea sa fie cu tine si nu stie cum sa-ti spuna sa va despartiti.