| Vasilicamosbatran a întrebat:

Am un prieten timid, are 19 ani si pana acum nu si-a facut iubita(doar prietene).
El e timid si singuratic.
Si mi-a cerut un sfat cum sa isi faca o iubita.
E si virgin.
Ce sfaturi imi dati ca sa il sfatuiesc?
Ca eu i-am spus cateva.
Dar poate stiti si voi ceva.
Si daca isi face iubita, se poate culca cu ea din prima seara?
Sau e o regula?
Adica o sapt, luna, an.
Si daca ea nu vrea sa faca ceva cu el.
Inseamna ca trebuie sa se desparta?
Sau sa fii iubit cu cineva nu inseamna doar sex.
Lamuritima.

Răspuns Câştigător
| luffypk a răspuns:

Cred ca vorbesti de tine la persoana a 3-a, in fine. Spune-i prietenului tau, in cazul in care intrebarea nu e troll si e pe bune, ca trebuie sa fie el insusi si sa nu se forteze facand anumite lucruri care nu-l reprezinta. Doar sa lase timiditatea si sa fie el insusi, asta e secretul. Daca e o persoana placuta ca si companie, o persoana interesanta, frumoasa ca aspect fizic (si ala conteaza), o persoana naturala, nu vad de ce nu ar reusi sa-si faca o iubita.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa mearga la biserica sa cunoasca fete si sa faca sex doar dupa casatorie. Bunica mea s-a casatorit la 5 saptamani dupa ce bunicul meu i- a propus sa intre in relatie cu el si aveau deja 60 de ani de casatorie cand a mutit bunicul meu.in orice relatie care nu e in vederea cadatoriei cineva la un moment dat se simte folosit si sufera. Dumbezeu a inventat sexul ca sa die practicat numai in casatorie. òppPacatul curviei sau preacurviei( adulterul) bu aduce fericire pe termen lung un viata nimanui.

| Violleta2022 a răspuns:

Prietenul tau virgin, este si olog?
De ce nu a venit sa puna el intrebarea aici, ca nu-l costa nimic sa-si faca un cont?!

| Vasilicamosbatran explică (pentru Violleta2022):

Prietenul ăla sunt eu laughing)

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vasilicamosbatran):

Postand sub anonimat, de ce naiba nu recunosti ca esti tu?
Pari a fii un neserios cand te comporti smechereste nicidecum timid sau cum pretinzi ca esti.

In orice caz, nu am habar ce-i in capusorul tau, dar sa stii ca o fata serioasa nu se va culca cu tine de la prima intalnire, doar o prostituata ar aceepta asta.
Perioada de asteptare difera de la fata la fata si de cum evolueaza relatia voastra.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Doar prin faptul ca vorbesti despre tine la persoana a treia reiese ca tu chiar ai o problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te culci din prima seară e o prostie chiar si pentru cineva care nu e timid. Nu există așa regulă.

Ce poți să faci? Fii tu. Dacă in momentul ăsta "tu" nu ești pregătit mental de o relație sau ai facilitățile necesare, va trebui să schimbi câteva lucruri in direcția asta.

| intrebcenustiu a răspuns:

Acel prieten esti tu laughing

| luffypk a răspuns:

In legatura cu sexul, depinde si de partenera lui, unele o fac si dupa cateva saptamani de relatie, altele dupa cateva luni, ba chiar unele asteapta 1-2 ani de relatie, exista cazuri si cazuri, comunicarea e cheia, nu e atat de ciudat sa discuti despre sex cu persoana pe care o iubesti, e un subiect care, clar, o sa fie discutat, la un moment dat, in relatie.