| AltarulPublic a întrebat:

Am un testicul putin ridicat si altul mai coborat(nu prea mult).
Nu ma doare daca ma strang de ele,doar putin,ejaculez o cantitate rezonabila si etc.
Am o temere,am impresia ca,cantitatea de spermatozoizi variaza in functie de: Stres si alte aspecte,asa este?
Mi testiculul drept il pot invarti(dar nu o fac) se misca putintel pe acolo pe cand cel drept nu prea se clinteste, am 16 ani si imi e rusine sa mai spun si altora,am incercat sa ma masturbez si nu am ejaculat in viteza ca de obicei, ci treptat(cam in 4-5 secunde) de obicei iese in 2-3 secunde.
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Poate e normal, ma gandesc si eu ca e de la stres si alte cele.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asezarea testiculelor tale in scrot este cat se poate de normal. De regula pozitionarea testuculelor este decalata, unul mai sus fata de celalat. Cantitatea de sperma ejaculata de fiecare data prima data este maxima, insa volumul poate fi mult diferit, fiindca este cuprins intre minim 2, 5 ml/cm3 si pana la circa 4, 5-5.0 ml/cm3. Sperma este ejaculata prin circa 4-6 jeturi succesive cu un ritm de aproximativ 1 secunda intre ele. Rezulta ca si in
cazul tau totul pare sa functioneze cat se poate de normal in aceasta privinta. Sanatate!

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

-Toti avem unu la sus si unul mai jos si sunt asa dintr-un motiv simplu. Daca le aveai la aceiasi inaltime si apropiai picioarele rezulta o mica durere happy

Cantitatea difera cu varsta, alimentatia si de la tip la tip.