| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca sunt multe persoane contra anticonceptionalelor iar altele care nu au nici o problema sa le foloseasca. Voi ce parere aveti? Sau cum va protejati cand aveti o relatie mai serioasa dar inca nu sunteti pregatiti pentru un copil.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Foloseste obligatoriu prezervativul! Calendarul, chiar daca la unele persoane "merge" nu e deloc sigur ca te va proteja si pe tine!

| mona a răspuns:

Fiecare se protejeaza cum crede ca e mai bine sau nu,eu de exemplu nu iau si nu am luat niciodata anticonceptionale, partenerul[sotul]nu a folosit niciodata prezervativ, nu am facut niciodata avort, am un copil dar sunt casatorita si m-am bazat totdeauna pe metoda calendarului[am ceva ani de cand mi-am inceput viata sexuala, cam 15]

| Angelaaa a răspuns (pentru mona):

Nu am inteles niciodata metoda calendarului...

| PsihoSex a răspuns (pentru mona):

Mona, daca la tine si inca cateva, metoda calendarului "merge", NU e valabil si pentru altele! Am o prietena doctorita, care a ramas gravida fix in mijlocul ciclului!

| mona a răspuns (pentru PsihoSex):

Ai dreptate

| rotaruia a răspuns:

Folosește prezervativul.

| knoxfcsb a răspuns:

Mai bine folosesti prezervativu sau daca e baiat cu minte stie cand so scoata