| Marius22222222222 a întrebat:

Am vb cu o fata timp de 4 ani(relatie). La inceput parintii ei nu au fost de acord cu noi dupa care i-am convins ca ne iubim. A trecut timpul, etc. EU fiind tot in Italia ea in Romania. La un moment dat m-a sunat mama ei ca ea e in spital si se opereaza de pietre la rinichi. Imediat am fugit in tara ca sa nu simta lipsa mea. 2, 3 zile era ok genu ca mergeam la ea la spital mereu. Mama mea lucrand acolo intram cand voiam chiar daca nu era ora de vizita. Dupa alte 2 zile am dat de un bun amic si mi-a zis ca iubita lui e cu a mea in salon dar ca a mea ma insela. Nu am crezut si chiar am fost nervos pe El. Pana cand m-a sunat a doua zi tot El si mi-a zis sa vin urgent la spital. Cand am ajuns ea nu era in salonul ei. Era in alt salon si se saruta cu unu care era internat acolo. M-a facut de tot rasul si totusi am iertat-o.Acum 2 saptamani m-a sunat sa isi ceara iertare si sa ne impacam. Problema è ca ea cu ala a avut si un avort. Tu ai putea ierta asa ceva?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e de iertat așa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu as putea ierta asa ceva.
Daca femeia aia te-a inselat cand stia ca tu esti aoco, evident ca acum o face fara sa se jeneze de nimeni.
Cu asemena femei nu faci casa, familie si copii, fiindca nu vor fii niciodata doar a ta, oricum nu te iubeste si se va duce dupa primul care-i iese in cale.

| Freya1 a răspuns:

Mi se pare cam cusută cu ață albă dar nah.Nu, nu e de iertat.

| Emilian65 a răspuns:

Eu, nu as ierta asa ceva.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să fii prost să ierți așa ceva.

| cristimihailov a răspuns:

Faptul ca iti pui aceasta intrebare ar trebui sa iti dea de gandit de ce ea s-a comportat asa cu tine.

Si da, e vorba de atitudine.

Nu mai fii vierme. Stai drept si schimb-o urgent.

| alina2k18 a răspuns:

Troll laughing

în 16 Ianuarie | Marius22222222222 a întrebat:

Nu inteleg! Alti baieti care isi bat joc de fete au parte de iubire. EU in schimb parca sunt blestemat.Nici amicitie nu pot avea... Si sunt ft sociabil. Sfaturi?

| Marius22222222222 explică (pentru alina2k18):

Nu are nici o legatura una cu alta. Am cerut un sfat atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce relatie ati avut voi cand tu esti plecat din tara? De ce erai cu ea? De ce nu era langa tine?
Eu nu iert cand nu poate fi langa mine, e evident ca e altcineva la mijloc care ne separa.
Vrei sa stii povestea mea? Mie mi s-a intamplat sa se dea un baiat la mine, care avea pe altcineva, si am picat de proasta in relatia lui. Prietenii lui vorbeau despre "noi", iar noi nici nu ne cunoastem, a continuat sa se tina dupa mine, sa fie cu altele. Evident ca la inceput am vorbit noi ceva, in care au fost implicati multi cunoscuti, am acceptat eu sa fiu cu el, a fost un fel de "truc" sa-i spun asa. Prietenu lui a zis ca lui i-ar place de mine, si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, n-am vrut sa raspund, pe vremea aceea vorbeam cu alt baiat online, si se mai legasera ceva straini de mine cu "glume". Asa, apoi m-au pus sa aleg dintre cei 2 baieti (au insistat) si l-am ales pe "primul", dar ce a urmat era evident pentru mine ca se prefacea, si am facut-o pe desteapta sa nu-l mai bag in seama. Iar el a continuat sa se tina dupa mine cu prietenii lui sa faca tot felul de glume pe seama mea, el fiind cu altele in absenta prietenilor lui, mi le aduce mie. Au spus tot felul de zvonuri si nu m-au lasat in pace, nu vorbeam cu nimeni din cauza lor. Era un stres imens si nu realizam ce se intampla, toata lumea se comporta ciudat si vorbea prostii. Desigur ca am ramas fara "viata" tot fugind, cand el se distreaza pe seama mea. Mi-a fost "prieten=fake pe net", se lega in bataie de joc de mine pe strada, stia despre mine si a folosit sa ma umileasca. Nu realizam ce se intampla, nu-l cunosc, s-a jucat cu mine, ma manipula pe internet. L-am observat dupa vreo 5 ani continuand cu "gluma", se juca cu mintea mea, mintind pe net, ma batjocorea in viata reala. Ce minte trebuie sa aiba un baiat de 17 spre 29 de ani, sa faca asa ceva unei straine? Se juca de a iertatu, zicea ca-mi bateam eu joc, zicea numai prostii, cica am eu boli psihice ca nu-l cunosc, faceau scandal, ma loveau, ma hartuiau, trageau de mine. fete, se dadeau la mine. Nici n-am vorbit vreodata cu el, au vorbit cunoscutii lui, mi-au zis mie lucruri ciudate, cica l-am vrut eu m-am bagat in relatia lui, cica nu-l bag in seama. Nici el nu m-a bagat in seama, doar cu mainile asa glume proaste pe la spate, roseam ma emotionam, se ducea la"fete" se juca de a "te parasesc". Treceam prin traume, nu-i dadeam atentie, dupa 5 ani la poarta mea se lauda la mine ca e insurat cica m-am bagat eu in casnicia lui ca scriam pe internet, se lauda ca s-a culcat cu ele, mi-a adus-o la vecinu mi le-a bagat sa imi urle noaptea. Nu i-am dat atentie, visam la viata mea, si ma certam cu toata lumea din cauza la cum ma manipulase sa fiu. Apoi am realizat "cine e el" si ce "sunt eu" din cauza lui. Si am ramas sa ma mir de viata cum trece, si el tot continua sa imi joace aceeasi festa veche. Si ma tot gandesc, ca cineva important l-a pus pe el sa previna viata mea, sau ca cunostea pe cineva care mi-a facut rau cand eram mica si sustine contra mea. Si chiar e el, un pitic negru care se joaca cu fata, aratandu-ma cu degetu. S-a jucat cu mine (cu multi ani in urma)de a "sa-l astept ca e insurat" si tot continua sa fie insurat "peste mine", bagat in treburile mele. Iar eu ma gandesc la ce viata nu pot avea care el o are. Daca tu ai ghinion, asta cum ar trebui sa se mai numeasca?

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu nu aș ierta. Înșelatul provoacă suferință. Dacă există nemulțumiri soluția este comunicarea și într-un final despărțirea dacă nu se ajunge la un punct comun.

| 70gabriela70 a răspuns:

Eu cred ca intr-o relație in care cei 2 se iubesc nu exista sa te săruți cu altcineva măcar. E chestia ca atunci când iubești nu te lasa inima sa faci chestii care ar putea răni persoana de lângă tine. So, eu n as putea sa iert nimic, și nici n as suferi, fiindcă as scapă de o relație nasoală in care nu exista iubire decât din partea mea.

| Marius22222222222 explică (pentru 70gabriela70):

Nai idee cat de greu mie. Poate e si vina mea ca am plecat din tara. Dar am plecat pentru noi

| 70gabriela70 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Dar nu exista asa ceva. Daca te-ar fi respectat macar ar fi facut asta dupa ce se despartea de tine.

| Iuliana9864 a răspuns:

Nu!