| Tudor7445 a întrebat:

Apar neaparat sângerări de la pilula de a doua zi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista un procent exact/precis stabilit in privinta numarului de femei carora le apare sangerarea dupa ce au folosit pastila de a 2-a zi. Fiindca de regula dupa trecerea a 4-7 zile, se produce o sangerare slaba si de scurta durata, care este de fapt o reactia adversa/de aparare a organismului fata de efectul care rezulta in urma ''asaltul'' hormonilor sintetici asupra activitatii hormonale. Probabil ca procentul este de peste 80-85%, insa asta depinde in mare masura de natura organismului fiecarei femei in parte. Sanatate!

| Tudor7445 explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca apare ciclul menstrual normal inseamna ca à trecut orice risc de sarcina, nu?

2 răspunsuri:
| Tudor7445 explică:

Va rog ajutați-mă cu un răspuns