| anonim_4396 a întrebat:

Ar fi o prostie ca in ziua de astazi, la 20 de ani sa te casatoresti cu primul barbat din viata ta?(urmez si cursurile unei facultati la zi)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mutati-va impreuna, si continuati relatia spre "maxim". Casatoria e doar o formalitate.
Pana la urma, aveti nevoie de cununia civila, sau vreti sa faceti asta pentru ca nu mai stiti cum sa va faceti declaratii de dragoste?
Daca e a 2-a varianta, stati in banca voastra. Nimeni nu va opreste sa va iubiti chiar si 20 de ani de acum, fara sa fiti casatoriti.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da este

| RAY a răspuns:

Depinde pe cine ai langa tine si daca iubirea voastra va rezista timpului, esti tanara ai 20 de ani e cam devreme.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca va iubiti, nu ar fi deloc prostie, ar fi minunat!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de unde il cunosti, si de cat timp sunteti impreuna.
Multi dau gres la varsta aia, dar sunt si care nu regreta.

| valentinatvd a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Suntem impreuna de un an

| MidnightR a răspuns (pentru valentinatvd):

Mai ramaneti inca 3-5 impreuna si dupa vorbiti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru valentinatvd):

Mutati-va impreuna, si continuati relatia spre "maxim". Casatoria e doar o formalitate.
Pana la urma, aveti nevoie de cununia civila, sau vreti sa faceti asta pentru ca nu mai stiti cum sa va faceti declaratii de dragoste?
Daca e a 2-a varianta, stati in banca voastra. Nimeni nu va opreste sa va iubiti chiar si 20 de ani de acum, fara sa fiti casatoriti.

| LoveSleep a răspuns:

Ar fi o prostie ca în ziua de azi, să te căsătorești la 20 de ani.
Cât despre faptul că e sau nu primul, e irelevant. Dacă mai stați împreună vreo 3, 4 ani, nu știu de ce ar conta al câtelea e, dacă tu îl vrei pe el.
Depinde și de el, de câți ani are, dacă a mai avut relații, dacă știe ce vrea și toate că caturile astea.

| valentinatvd a răspuns (pentru LoveSleep):

Ma refeream strict la faptul ca eu nu am avut o alta relatie atat de serioasa, in care vad si un posibil viitor.
El are 28 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici macar nu il cunosti. Abia aveti un an. Dar na, cand te mananca te scarpini. Poate vrei sa faci si tu parte din moda aia de "am 25 de ani si deja divortata".

| christall a răspuns:

Cred ca trebuie sa faci ce simti.

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu cred ca este vreo problema din moment ce va iubiti!

| venividivici2017 a răspuns:

Totul in viata nu se rezuma doar la dragoste. Dupa un timp vei realiza ca "dragostea trece prin stomac".In timp o sa ai neajunsuri, o sa vezi ca o sa fie mai greu.Mai bine termina-ti facultatea, cauta-ti un job bun si nu te mai arunca asa!

| valentinatvd a răspuns (pentru venividivici2017):

Nu mi am propus sa abandonez facultatea, mai am un an, nici sa nu lucrez.

| DroIja a răspuns:

Da.