| 124829 a întrebat:

Are ceva daca fac sex cu prietenul meu? Dupa ce am luat pilula de a doua zi?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic nu, fiindca raul este dejat facut. Totul depinde doar de data/in ce moment al ciclului menstrual a fost administrat contraceptivul si la cate zile dupa administrarea pastilei se intretin contactele sexuale, deoarece se stie ca orice pastila de a 2-a zi va inhiba doar pentru o perioada scurta de 2-3 zile posibilitatea de a se realiza o eventuala fecundare a ovulului de catre un spermatozoid. Pastila de a 2-a zi nu poate fi folosita ca metoda de protectie impotriva formarii unei sarcini. Deci da, la cateva zile dupa administrarea pastilei de a 2-a zi se poate forma/naste fara probleme o sarcina.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Daca te protejezi, nu are nimic.
Sa ști doar ca pilula de a doua zi nu se poate lua în fiecare zi laughing