| Revenge a întrebat:

Are cineva fetisuri? Daca da de care? tongue

4 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Sa vedem care sunt ale tale, apoi spunem si noi...

| sdfgsdf a răspuns:

Okay, ce sunt astea "fetisuri"? :-s big grin

| Revenge explică:

Fetisismul este o fixatie pentru un obiect (cizme, bikini) sau o parte a corpului (picioare, sani) care nu au in primul rand functii sexuale si fata de care manifesti o dorinta incontrolabila de a-l folosi pentru a obtine satisfactie sexuala.

Obiectele folosite ca si fetis pot fi impartite in doua categorii. Pe de o parte sunt cele care inspira prin forma (de exemplu incaltamintea cu tocuri inalte) si de cealalta parte sunt cele care inspira prin materia din care sunt concepute (de exemplu matase, piele). Fetisistii adesea colectioneaza obiectul de care sunt obsedati si nu se dau in laturi de la nimic pentru a-l obtine.

In unele cazuri desene sau fotografii ale obiectului pot duce la satisfactie sexuala, dar cel mai adesea fetisistii prefera lucruri care au fost deja purtate. Asta nu inseamna ca dorinta se naste intrucat fetisistul se gandeste la persoana caruia i-a apartinut, intrucat obiectul este cel care naste dorinta, si nu persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gatul big grin