| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Are rost? Imi place de un baiat de mai bine de un an... suntem prieteni buni; el a vrut sa fie cu mine acum doi ani, dar eu nu-l placea atunci. Peste ceva timp si-a gasit prietena, si au 1 an si; doar ca se despart, se impaca. Ma place si el, stiu... a vrut sa stea cu mine si cand s-a certat cu prietena lui, doar ca nu am putut accepta asa dintr-o data.-trebuie timp.
Acum sunt despartiti de aproape o luna. Se va intoarce la ea?

Am suferit 3 luni dupa el, cand ne-am certat... l-am uitat, dar de fiecare data cand vorbim, parca ma indragostesc din nou. E prima mea iubire, cum ar fi. Pare perfect pentur mine. Nici pe fostul meu prieten, pe care l-am uitat in abia 8 luni nu l-am iubit cum il iubesc pe acest baiat...de ce?

Exista vreo sansa sa fim impreuna, s-o uite pe ea? Specific ca ea nu arata bine(e mai grasuta). oricum, nu vreau si nu am vrut sa ma bag in relatia lor. Vreau mult sa fiu cu el, doar daca avem sansa
Un sfat va rog!
FUNDITA

Răspuns Câştigător
| Sperman a răspuns:

Draga mea daca el te-a placut pe tine si a mai vrut inca o data sa fie cu tine cu siguranta o sa mai vrea si acum.
Iar o data ce te-a iubit cu siguranta o sa-l face foarte repede s-o uite pe fosta. Daca spui ca tii asa mult la el nu mai pierde vremea si fa ceva ca sa nu cumva sa ti-o ia inainte fosta sau cine stie poate o alta fata.
Vorbeste cu el spune-i ce simti pentru el si propune-i sa iesiti impreuna, poate nu vrei regreta!
Eu iti doresc mult succes si sper sa reusesti in ceea ce ti-ai propus.
Succese!

3 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare explică:

Ms de sfaturi...doar ca e putin ai complicat. S-a mai pus odata problema sa stam impreuna, si a afalt prietena lui, si asa a iesit un scandal destul de urat, in care el a ales sa minta(cum sa nu s-a intamplat nimic... vorbim doar ca prieteni) pentru a-si salva relatia.
Imi dau seama ca o iubeste... 2 ani nu-s de aruncat, doar ca nu mi s-a parut corect sa nege cum ca ar fi ceva intre noi... e adevarat, nu s-a intamplat nimic fizic, dar sentimentele cu siguranta au existat. Nu as vrea sa fac eu primul pas acum de frica s anul mai cad eu odata de fraiera.
Poate a intelegeti. Multumesc!

| TotEu1993 a răspuns:

Nu renunta la el dc tii asa de mult.Lupta pentru dragoste lui.Cu siguranta o va uita pe fosta dc uh ii vei arata ca tii mult la el, asa il vei face sa uite de fosta prietena si totul va merge foarte bine.Bafta funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste pe tine si tu ii vei accepta propunerea care tia dato demult, posibil si sa nu sa se intoarca la acea fata. fii tu insuti. poate ca el vrea sa iti provoace gelozie? una pot sa-ti spun daca esti sigura ca te place, atunci fii sigura ca si voi veti fi impreuna!