| LonelyLoner92 a întrebat:

As dori in primul rand, ca la aceasta intrebare sa nu fiu deloc luat la misto.
Deci, mi-am facut vinerea trecuta pentru prima data o prietena.
Intai am vorbit pe mess in week-end, si in timp, am inceput sa ii scriu si poezii de dragoste, care desi aveau maxim 5 randuri, ei i-au placut l-a nebunie si pe mine m-a bucurat enorm acest lucru. Iar apoi incepand cu ziua de luni, o asteptam in fiecare zi sa mergem la scoala, ba mai mult intr-o zi ea m-a rugat sa o sarut.
Am sarutat-o si in zilele urmatoare, ba mai mult am inceput sa vorbesc cu ea in fiecare zi la scoala, si sa o astept dimineata ca sa mergem impreuna la scoala.
Insa vineri ea a plecat pentru un week-end la bunici, intr-o localitate la 12 de km de orasul meu, si asta-seara m-a sunat reprosandu-mi faptul ca nu am sunat-o, desi eu tocmai am sunat-o astazi de dimineata la ora 10.00.
Am incercat sa vin cu scuza ca am uitat, si dupa mai multe minute de stat la telefon, mi-a spus in cele din urma ca o sa treaca cu vederea acest lucru.
Ce sfaturi imi puteti da, tinand cont ca a fost prima oara cand am o prietena? P. S.: Sunt cam timid de fel, in special in preajma fetelor.

Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

Pai probabil se referea ca de la 10 dimineata nu ai mai sunat-o si probabil iar place sa o suni mai des cu siguranta si ea te place foarte mult, iesiti si voi in parc plimbativa fiti cat mai apropiati unu de altu incearca sa ai si tu un pic mai mult tupeu si nu o lasa numai pe ea faca prima pasul cum ai dat exemplul cu sarutul, ia-o si tu in brate chesti din astea adica vino si tu cu initiativa

4 răspunsuri:
| anastasiiiiiiiaaaa a răspuns:

Sfaturi in legatura cu ce? nu prea te inteleg

| Deyu_4766 a răspuns:

CLAR TE IUBESTE ENORM DACA TIA REPROSAT CA NU AI SUNATO ( nesimtitule happy ) glumesc, intre voi e o atractie de inceput (crede-ma stiu cum e) o sa aveti o relatie frumoasa deci ai grija cum te porti sun-o ca vad ca ii placewinking si mai mergeti prin plimbariwinking si ai grija nu te da pe brazdawinking ca stiu cum ehee hee BAFTA multa si nu abuza de eawinking a da si ai grija sa o alinti mult happy (ceva funda?)

| LonelyLoner92 explică:

Tocmai azi miercuri, am facut ceva de imi vine sa imi dau cu pumnii in cap. M-a sunat prietena si mi-a zis ca vine pe la cineva pe la spital, si sa ne si intalnim, iar eu nu am avut curajul sa o invit la un suc desi aveam bani in buzunar. Ce pot sa fac ca sa am mai mult curaj? Desi, imi luasem bani de acasa special ca sa o invit la un suc, pe moment nu am mai avut curajul sa ii spun asta, ba mai mult am mintit-o ca trebuie sa plec pana undeva.

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Dan,eu cred ca i e dor de tine, sau isi face griji ca o sa iesi cu altcineva, sau ceva de genu.Nu-i nimic veti trece si peste asta.BAfta in continuare!