| nany05 a întrebat:

As putea sa il fac sa aiba incredere din nou in mine?

am si eu o problema in relatia mea, prietenul meu nu are deloc incredere in mine si nu stiu ce sa mai fac.suntem de aproape un an.recunosc i-am gresit la inceput am stat cu cel mai bun prieten al lui dar sincer nu stiu de ce am facut asta si regret foarte mult lucru asta.nu pot sa dau timpul inapoi ca l-as da, m-a iertat si i-am zis ca o sa-l fac sa aiba incredere din nou in mine, am facut tot posibilu dar inca nu are incredere in mine, i-am aratat cat de mult il iubesc si ca vreau sa fiu numai cu el.este si o mica probleme eu sunt plecata in strainatate si nu prea stau cu el.ma duc o data la luna acasa sau 2 luni si el are o parere foarte proasta despre mine, crede ca stau pe aici cu alti baieti si nu stiu ce mai fac pe aici. vorbim pe net mereu, ne dam mesaje, la telefon dar nu are deloc incredere si i-am si aratat ca numai pe el il vreau, nu ma crede deloc si nu stiu ce sa mai fac, ma doare foarte tare lucrul asta si vreau sa am o relatie normala.il iubesc foarte mult si chiar nu vreau sa-l pierd. mi-a gresit si el o data si am aflat si mi-a recunoscut, am trecut peste dar inca ma doare si acum, sunt si eu foarte geloasa si nu as vrea sa-l impart cu alta. el zice ca ma iubeste foarte mult si ca ma asteapta doar pe mine dar imi este frica sa nu faca vreo prostie pentru ca nu sunt tot timpul in tara langa el si totusi e baiat.il iubesc si chiar nu vreau sa il pierd si el ma iubeste din cate mi-a zis si mi-a aratat, stiu ca fara incredere nu este relatie dar am tot sperat ca il voi face sa aiba incredere in mine, insa nu am reusit.am mai fost despartiti si apoi ne-am impacat ca nu puteam sa stam certati.am zis sa lasam totul deoparte si sa mergem mai departe, dar cand ii spun cate ceva imi zice mereu sigur e asa, sigur nu ma minti, i-am demonstrat de cate ori a zis asa ca nu l-am mintit chiar daca nu sunt langa el, il voi astepta. mi-e frica de ce va fi mai tarziu, deocamdata ne intelegm bine, totul este ok, numai ca nu are incredere in mine. spuneti-mi va rog as putea sa-l fac sa aiba incredere in mine?

Răspuns Câştigător
| selena_3227 a răspuns:

Buna.Sti te inteleg foarte bine pentru c am trecut si eu prin asta si este foarte dureos...Si eu tot asa sunt plecata an spania si cam aceia poveste mi s-a intamplat si mie ansa tot ce am putut face este sa las totul si sa ai acord intr-adevar lui toata atentia din lume, daca voi doi sunteti la distanta nici o data sa nu incerci sa al faci tu p el gelos pentru c asa isi pierde foarte repede increderea an tine si mai ales din cate miai spus c l-ai parasit pentru o perioada si v-ati reimpacat asta inseamna ca el tea ertat pentru c ai facut.Si nu te-ai gandit vreo data c el chiar are incredere in tine dar nu vrea sa ati arate pentru c ai este frica c o sa te piarda?¿Gandeste-te bine la asta si sa nul pui nici o data pe locul 2.pentru c distanta distruge totul.Mult succes! Sa va iubiti multkiss

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"am stat cu cel mai bun prieten al lui" - Asta ar fi arhi-suficient să nu mai am niciodată încredere nici în femeia respectivă, nici în aşa-zisul "prieten".
Ca să nu mai vorbim că în general relaţiile la distanţă sunt fragile şi în general de evitat.
Dacă nu te-apuci de venit mai des prin ţară (sau să vină el cumva la tine), în scurt timp toată această poveste se va încheia.
Deocamdată relaţia voastră este pe un drum aproape sigur de încheiere.
Salut şi succes!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu l-ai inselat, el te-a inselat...asta e dragoste?!

| Crisu a răspuns:

Nu are incredere in tine pentru ca esti plecata.si eu as face la fel in locul lui, dar si in locul tau. pune-te in locul lui, dupa ce l-ai tradat si in afara de asta esti plecata si in alta tsara, sa-i ceri sa aiba incredere in tine e cam mult. dar cand vi in tsara, explica-i situatsia, dar sa fii mai convingatoarea...sa spui lucrurile din suflet.

| Zenithf a răspuns:

Vorbeste serios cu el despre asta, incercati sa trageti linia peste ce a fost la inceput, daca nu puteti face asta atunci relatia voastra este destinata esecului.
Imi pare rau, dar trebuie sa-ti spun, daca situatia asta va continua si dupa un astfel de discutie, nu mai ai pentru ce sa-ti faci sperante.
Domnul fie cu voi.

Răspuns utilizator avertizat
| 10011993 a răspuns:

Este foarte greu sa-l faci sa aiba increderein tine! cam asa e si la mine! dar diferenta e ca eu sunt laga el aproape mereu si in ceea ce priveste greselile eu am fost singura care -a gresitsad

| error1234 a răspuns:

Buna. din punctul meu de vedere relatiile la distanta nu sunt foarte rezistente.asa ca eu as fii de parere sa incerci sa petreci cat mai mult timp cu el. daca dragostea ta fata de el e mai mare decat dorinta pentru o cariera de succes si indelungata, ar trebui sa alegi.cat despre incredere, tinand cont de faptul ca amandoi ati gresit, timpul ar trebui rezolve aceasta problema...deci:stati mai mult timp impreuna si lasati timpul sa rezolve problema cu increderea. daca o sa calce el stramb din nou, inseamna ca nu te merita. daca o sa calci tu stramb inseamna ca nu il meriti tu.asta este strict parerea mea. sper ca am fost de ajutor.