| anca174 a întrebat:

As vrea sa iau anticonceptionale. Stiu ca trebuie sa merg la doctorul ginecolog intai, dar vreau sa va intreb(pe fetele care au fost) cum e? trebuie sa faci ceva analize de sange sau cum stie ce fel de anticonceptionale trebuie sa-ti prescrie? daca ati facut analize cam cat a costat?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu se fac analize! Iti prescrie dupa o discutie cu tine!

| serendipity8300 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica sa mergi la ginecolog. in urma unui consult iti va recomanda unele potrivite pentru tine. in momentul in care vei face pauza de trei luni dupa un an va trebui sa-ti faci analizele cu care vei merge la doctor si dupa el va decide daca iei acelasi tip sau le schimbi.