| justme_3711 a întrebat:

As vrea sa-mi decolorez parul de pe maini cu apa oxigenata. ce parere aveti?happy ca nu vreau sa ma epilez ca imi va creste foarte mult.si care sunt efectele adverse:-s. ofer funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Efecte adverse nu are,doar ca se va decolora si pielea,putin.
Nu te sfatuiesc insa sa faci asta.
Imagineaza-ti urmatoarea imagine,e soare,mainile tale se bronzeaza,se innegreste pielea si,poftim,si firele tale blond-roscate...E cam inestetic,nu crezi?
Sfatul meu,este sa te epilezi sau sa-l lasi asa. Ceara sau epilator,firele sunt scoase din radacina si,cu timpul se subtiaza. Daca insisti, la anul pe vremea asta, problema ta va fi aproaoe rezolvata!
Nu cumva sa folosesti vreun Bic!
Succes!

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai nu cred ca va fi un efect advers.

| Baby a răspuns:

Eu m-am decolorat cu pudra decoloranta amestecata cu apa oxigenata, dar nu pe maini. Se poate sa mearga dar ti se va decolora si pielea un pic. Mie asa mi s-a intamplat. sad
Dar daca te faci cu ceara odata pe luna nu iti creste mai mult. Ba chiar se rareste si n-o sa ai probleme cu el tongue
succes

| iulia_7948 a răspuns:

Eu ma epilez pe maini cu aparat electric de 7 ani, de pe la 14 si abia daca mai creste. e o prostie ca daca te epilezi creste mai nasol, doar daca dai cu lama. daca e mare da mai intai cu lama, apoi in 3 4 zile baga aparatul electric, nu doare cand e mic. la inceput doar, putin, pana te inveti. eu fac asta de la 14 ani si am niste maini foarte fine.il smulge din radacini pana subtiaza fiele. daca il decolorezi tot se va vedea lung, mai ales la soare, bleach

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se decoloreaza pielea si s-ar putea sa ramana si urme pentru ca nu t epoti da exact uniformbig grin plus ca nu tine si la urma firul de par se va inchide mai tare la culoare chiar vrei sa scapi de el? nu stiu ce sa spu acceptate asa cum esti mai sunt si alte fete nu esti singura.si oricum in fiecare zii sa folosesti un produs.e o pierdere de timp spun eu.big grin