| ionut_1828 a întrebat:

As vrea sa stiu de ce pentru operatia de fimoza la un adult ca mine nu se poate face o incizie in preput sau orice altceva ca alternativa la circumcizie?

Am fost circumcis si nu mai simt nimic cand fac sex.

Mi-a fost taiat tot frenul sau doar o parte din el?

Nu stiu daca aveam o fimoza atat de avansata ca sa fiu circumcis.

3 răspunsuri:
| nana a răspuns:

Buna ionut. Esti sigur ca esti operat de fimoza? Pentru ca efortul nu afecteaza cu nimic varful penisului, de nici un fel.Deci nu este nici o legatura cu ceea ce spui tu.Singura ta rezolvare este sa te duci la medicul care te-a operat si sa vezi care sunt cauzele. Nu vreau sa te infricosez, dar aceste operatii se fac in primele luni de viata. Trecand anii si avansand in varsta, aceasta operatie poate duce la ipotenta. Neaparat consulta medicul care a facut interventia si vezi ca ceva este in neregula. Multa sanatate si succes. Pup.
nana

| ionut_1828 explică:

Merci.

Se poate ca sa-mi fi gresit operatia si asta datorita faptului ca am facut-o la o varsta inaintata

| ionut_1828 explică:

Eu am fost operat de fimoza ca adult, cu 2 ani in urma.

Si cred ca mi s-a facut circumcizie, poate a gresit medicul operatia dar nu cred