| xFaith a întrebat:

As vrea sa va spun mica mea poveste
Incepand din luna iulie, cateva prietene si cu mine am inceput sa iesim mai des in fata blocului si ne vedeam cu diversi colegi de la noi din clasa, cu vecini de bloc etc. Stateam cu totii afara
Un baiat pe nume Alex. ii placea mult de mine, facea tot posibilul sa imi atraga atentia, se purta foarte foarte frumos cu mine. ba chiar mi-a spus pe mess ca ma place si ca ar vrea sa fie cu mine. Mie nu imi placea de el. ba chiar nu il suportam straight face si evident ca l-am refuzat.
A mai incercat el. si tot asa ii dadeam cu flitt` sigh
Apoi. din luna septembrie nu mai statea in fata blocului...
Dupa cateva saptamani bune, am inceput sa-i simt lipsa ba chiar sa-mi fie dor de el iar in cele din urma m`am indragostit de el.
Pe mess, am inceput sa-l bag eu prima in seama iar el era mai. distant mai indiferent.
Cand ma uit pe face`bookul lui am vazut c era intr-o relatie straight face. sincera sa fiu m-a afectat. facandu-ma sa ma indragostesc mai mult de el sigh
Cu cateva zile in urma, l-am intrebat daca sta afara. iar el a zis ca nu ca are alta treaba de facut straight face si asa a mai facut si in alte zile. ma evita!

Deci. as vrea ca totul sa fie ca la inceput straight face
As vrea sa ma placa din nou. stiu ca am gresit. dar atunci cand lui ii placea de mine, mie nu imi placea de el dar. am realizat prea tarziu
Imi puteti da un sfat va rog? [ va rog fara misto-uri sau glume proaste straight face ]

Răspuns Câştigător
| qLoveSmileღ a răspuns:

Buna avyng.

N`ai de unde să știi motivul lui :]. Poate el vrea să te faca intr-adevar geloasă, punându-și la Facebook că este într`o relatie. Sau probabil tu i-ai dat de înțeles că îl placi, iar el a vrut să te joace puțin. Adică el s-a simțit nașpa cănd tu i-ai dat de înțeles ca nu-l placi, și el vrea sa te facă să te îndrăgostești de el, ca într-un fel să se *răzbune* pe tine. În fine, înțelegi tu la ce ma refer.

Numai bine.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as avea de ce sa fac misto sau glume proaste...
Eu cred ca el s-a suparat pe tine, si-a dat seama ca nu mai poate sa faca ceva ca sa te cucereasca din moment ce tu esti asa rece cu el si a renuntat.
Baga-l tu pe mess in seama si daca mai este asa si distant intreaba-l de ce este asa, daca este suparat pe tine, intreaba-l de relatia aia.
Asta ar fi raspuns.Al doilea ar fi ca poate nu ai fost ceva atat de important pentru el. Daca chiar ar fi tinut mult la tine, acum ca l.a0i bagt is tu in seama, ar trebui sa fie la fel ca la inceput