| RAY a întrebat:

As vrea un sfat din partea voastra, credeti ca are rost sa speri la o persoana care nu mai vrea nimic cu tine? Ce e de facut in acest caz?

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sunt n persoane în această țară.
Evident că nu are sens să te raportezi la o persoană anume.

| Ofiintă a răspuns (pentru Ofiintă):

Ce este de făcut?
Acordă șanse si altora.

| Mosotti a răspuns:

Ce rost are sa mai speri la acea persoana? Eu nu vad sensul. Sa nu mai ai treaba cu acea persoana, asta ar cam trebui.
Sperantele astea bazate pe nimic fac triplu rau decat daca vedem realitatea, ca atunci cand se sparge miraju, avem suferinta mai mare, pierdut timp.

Macar asa daca vedem realitatea de la inceput, macar suntem pregatiti si nu mai pierdem nici timp si nici nu mai cadem de sus de tot, jos de tot.

| Wr3nch a răspuns:

Sa reunti la sperante, chid ca e dureros, si sa te orientezi spre altcineva.

| Frank51 a răspuns:

Pai depinde ce fel de sperante. Alea foarte grave cu fixatii si depresie, sau doar "meh as vrea sa fie cu mine dar mno daca nu se poate nu-i bai." Daca e a doua atunci poti spera linistit, eu fac asta de 10 ani cu cineva si cum sa zic, am ajuns level 70, probabil pana cand fac 35 de ani ne combinam.

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa renunti și sa cauți mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Înțeleg perfect pentru că și eu am trecut prin asta. Sa speri înseamnă sa te minti. Ca si cum ai spera ca in loc de zid sa fie o usa, dar nu e, e dosr un zid. Fii realist și încerca să îți dai seama daca într-adevăr nu mai vrea nimic cu tine sau nu. Dacă într-adevăr nu mai vrea nimic cu tine si esti 100% sigur poti incerca sa o recuceresti, sa schimbi ceva fără a-ți crea așteptării ca sa nu fi dezamăgit după. Întrebarea e: Merita sa imi irosesc timpul si energia in încercarea de a fii cu cineva ce daca ar vrea să fie cu mine ar fi oricum? Succes!

| MihaiClaudiu14 a răspuns:

Dacă nu mai vrea nimic cu tine, clar nu mai simte nimic pentru tine.
Deci soluția este sa renunți, chiar dacă doare, cu timpul o sa uiți, și va apărea acea persoana care îți va vindeca rănile?