| Necunoscut112 a întrebat:

As vrea, va rog, sa aflu despre montarea steriletului. °Vad niste preturi de montare pe internet, dar nu imi dau seama daca trebuie sa achizitionez separat steriletul si sa merg cu el la doctor.
°Am tot auzit zvonuri ca doar femeile care au deja copii ar trebui sa folosească. Asa e?
° Este mare riscul de infecţie?
° Dar de deplasare?
° Care este mai bun: cel pe baza de hormoni sau cel pe baza de cupru?
° Există risc de infertilitate pe termen lung de folosinta?

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dr. Ruxandra Dumitrescu, Medic Primar Obstetrică Ginecologie, Expert DOC, cu supraspecializare în tratamentul infertilității cuplului, competență în laparoscopie, histeroscopie, ecografie în obstetrică ginecologie, dar și competență în medicină materno fetală in articolul urmator, explica pe intelesul tuturor absolut tot ce este bine sa se stie in privinta metodei de contraceptie prin folosirea DIU (sterilet).
https://doc.ro/......ntrauterin
Multa sanatate!