| Sara2 a întrebat:

Aseara am adormit devreme in jur de ora 23 fiind obosita, si m-am trezit pe la 1 noaptea si era usa intre deschisa in camera surorii mele, si am ramas tampita, sora mea cu iubitul meu faceau dragoste, imi venea sa plang, dar nu am schitat nici un gest si am plecat m-am dus in pat si m-am prefacut ca dorm, azi dimineata el a vrut sa facem dragoste si l-am refuzat, el nu a inteles de ce, mi-a dat o palma, ce sa fac? sa ii zic ce am vazut? sa il parasesc si sa o iert pe sora mea?

17 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nici gand! Daca as fi in locul tau eu nu l-as ierta pe el niciodata daca ar fi facut asa ceva cu sora mea.Si nici pe sora mea n-as ierta-o pentru ca ar fi iubitul meu, si cum ea, ar putea sa-mi faca asa ceva? As ierta-o dupa o perioada buna de timp sa se invete minte.Ti-adat palma ca l-ai refuzat? Doamneee! De ce stai cu el? Sta cu tine doar pentru sex! Si cum indrazneste sa te loveasca, cum ii poti permite sa-ti faca asa ceva? Nu te iubeste! Nu vezi? Pentru ce mai stai cu el? Da spune-i ca l-ai vazut si ca-i un mare nesimtit si nu mai are ce sa vorbeasca cu tine.

mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa renunti la aceasta relatie si chiar sa le spui celor doi ce ai vazut.Asta cat mai repede fiindca te vor acuza ca ai visat.

| anonimg a răspuns:

Mda. Este un lucru revoltator. Iar tu inca vrei sa mai stai cu un usuratic in preajma ta? Sa nu-i mai dai voie sa intre in casa. Cat despre sora ta -care este si ea o usuratica tot ca si el-, spune-i: "Soro, te iert pentru ce ai facut, dar sa nu il mai vad pe el in casa asta.
Oricum, e mai bine ca ai cunoscut mai devreme decat mai tarziu ce era in inima acelui baiat. Ia-ti inima de la el -pana nu o vei lua tocata de tot- si astepta pana la maturitate prietenia cu un alt baiat -si numai daca ai de gand sa te casatoresti cu el.

| h3r a răspuns:

Nu i-ai oprit, deci îmi pare rău dar nu cred în cele spuse. și să fim seriosi, ușa aproape deschisă?
Nu spunem prea multe, deoarece dacă era adevărat altfel reacționai!

| Oana92 a răspuns:

Deci daca povestea asta e reala imi pare sincer rau de tine! Dar nici nu te pot intelege...de ce nu te-ai dus peste ei? Si cum ai mai putut sa stai langa el in pat? Si de ce iti mai pui astfel de intrebari dupa tot ce ti-au facut? Niciunul dintre ei nu merita iertarea ta. De fapt nu merita nimic...

| Dariusuu a răspuns:

Bună, nu te lasă umilită.

Cum să îți dea o palmă?

Respectă-te draga mea, departe-te de el și poartă o conversație cu sora ta.

Ai grijă de tine.

| FadetoBlack a răspuns:

Tu nu ai demnitate?
Dă-l naibii de om. Nu ştie să preţuiască o fată.
Cât despre sora ta... Eu nu cred că aş ierta-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te loveasca.Da-l naibi.Desparte-te de el, un astfel de om de nimic nu merita osteneala. Spune-le parintilor sa vorbeasca cu sora-ta daca intervine ceva.Da, spune.De ce sa nu? Doar el si-a facut-o.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Meserias tipul. spala rufele in familie.fa o intelegere.o noapte o arde pe sora-ta, o noapte pe tine.in felul asta toata lumea e multumita.aaa si nu uita sa-i spui prietenului tau, sa-i arda o scatoalca si surorii.

| Sfinnx a răspuns:

Mi se pare oribil ceea ce ti s-a intamplat.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce ai trecut tu. poate nu stiu dar ma gandesc ca e dureros sa vezi cum cel pe care il iubesti, iubeste pe alta.Iar sa iti dea o palma.e exagerat..Parerea mea e ca el e cu tine doar pentru sex.Nu il cunosc si nu am dreptul sa judec, dar prin ceea ce a facut, asta imi da de inteles.
Ar fii bine sa discutati toti 3, sau prima data sa discuti cu el, sa ii spui ce ai vazut si poate pentru binele tau sa il lasi si sa cauti pe altcineva. Poate o sa fie greu la inceput sa te obisnuiesti fara el, dar trebuie sa incerci pentru ca este mai bine pentru tine.si pentru siguranta ta.Nu stii niciodata ce se va intampla maine. Daca a facut asta cu sora ta..maine il vezi ca face cu cea mai buna prietena sau alte chestii.Iar Sper sa iti rezolvi problema si sper ca ti-am fost defolos:*.
O seara buna!

| Miky1 a răspuns:

Iubitul tau nu e de tinut.iar sora-ta.e o curva cu acte

| Miky1 a răspuns:

.acum nu incera s t razbuni p nici unul dintre ei, ca pici tu de proasta.Stii ce se zice:razbunarea-i arma.

| hotdesire a răspuns:

Paraseste-l si iart-o pe sora ta ca e mica si prostuta dar explica-i sa inteleaga ca e f grav ce a facut.
Iar el e o jigodie ca te-a pleznit.
tu de ce stai cu un fraier care da in tine?

| IREros a răspuns:

Cata lipsa de demintate ai in tine, meriti tot ce ti se intampla.

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Cum sa-ti dea o palma? Vorbiti toti 3.Nu ai de ce sa te simti vinovata pentru ca nu ai facut nimic gresit.Vezi ce s-a intamplat de fapt pentru poti judeca gresit.Bafta! :*

| andrei1993a a răspuns:

Suna a telenovela, cu ce sa te ajut?! ai putea sa vorbesti cu amandoi sa stii si tu ce se intampla. Iar vina e in mare parte a surorii tale.