| croissant a întrebat:

Aseara am facut sex neprotejat si azi la 7 dimineata am luat escapelle de la farmacie. Mi-a dat doar o singura pastila. E ok? Isi va face efectul?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca da. Dar nu te protejeaza impotriva bolilor sexuale.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In cele mai multe cazuri isi face efectul dar sa stii ca nici o metoda contraceptiva nu este 100% sigura.

| corbulalbrosu a răspuns:

Actul sexual neprotejat, a fost intretinut in perioada fertila a ciclului menstrual?
Inainte de a folosi pastila contraceptiva Escapelle, ai facut testul de fertilitate si ovulatie, pentru a determina starea ta de a fi fertila sau infertila?
Sau ai folosit pastila contraceptiva Escapelle in mod cu totul IRESPONSABIL, asa cum o fac majoritatea femeilor pur si simplu ''la plesneala''. In mod cert hormonii sintetici isi vor face efectul dar mai ales isi vor face simtita si prezenta lor nociva prin dereglarea de lunga durata a ciclului menstrual. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

O singură pastilă se dă. O să își facă efectul.

| mastadont a răspuns:

Da, își va face. De aceea se și numește pastila de a doua zi, pentru că se ia o singură pastilă și scapi de griji.

| GeorgicaGaming69 a răspuns:

Da, ar trebui