| anonim_4396 a întrebat:

Aseara l-am chemat la mine pe cel mai bun prieten al meu pe care il plac. Mi-a adus o ciocolata, ca sa nu vina cu mana goala. laughing
Ne-am uitat la un film, am vorbit, am ras, etc.
Nu a sarit pe mine sau chestii de genul laughing.
Imi umbla in par(de obicei nu ma lasa sa il ating straight face), dar aseara a stat cand il mangaiam, ii umblam in par, etc.stateam lipiti unul de altulmdar nu am avut curajul sa-l pup nici macar pe obraz.
Nu as vrea sa sar pe el sau chestii de genul, dar imi place mult si mi-e frica de reactia lui daca as incerca sa-l sarut, avand in vedere ca nu ma lasa(in general)sa il pup pe obraz straight face
Mai demult ii placea de o prietena de-a mea, dar nu stiu acum ce e cu el, cateodata imi scoate ochii daca stau cu alti baieti.si parca este gelos cateodata(eu oricum suntlaughing). Saptamana trecuta i-am comentat de o colega(fara sa imi dau seama)si el a inceput sa zica de toti colegii mei.Eu sunt genul de fata care se intelege bine cu baietii, doar atat.
Cum sunt mica de inaltime, toata clasa ma tachineaza in sensul bun al cuvantului laughing, ma iau in bratze colegii, etc.si el vede chestia asta pentru ca suntem pe acelasi hol.
Tot aseara l-am intrebat ce parere are despre mine(de vreo 2 luni vorbim mai mult)si mi-a zis ca sunt diferita de alte fete(nu ma mai privea deloc, statea cu ochii inchisi si intins in pat). Si l-am intrebat in ce sens si nu a stiut cum sa imi spuna.straight face

Nu vreau sa pun nici o intrebare.doar sa-mi dati ceva sfaturi, nu prea stiu ce sa fac! Imi place mult si nu e la fel ca toti baietii.

Răspuns Câştigător
| BubuUu_3067 a răspuns:

Incearca mai mult, daca iti umbla prin par e un semn bun. Mai cheama`l la tine la film. incearca mai mult. Poate va iesii ceva frumos, dar ai grija. nu te baga mult pe el ca sa nu zica ca "il sufoci". Cand ti-a spus ca nu te vede ca pe alte fete ci cu totul diferit ti-a dat de inteles ca esti speciala pentru el. fi mai indrazneata dar nu exageraa si incearca sa-ti dai seama de vrea prietenul tau.
Sper ca te-am ajutat :*:* love struck`!

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu bag mana in foc ca te place, dar sigur te considera o buna prietena.

Tu te dai prea direct la el, i te cam oferi pe tava si de-aia are dezinteresul asta pentru tine.Baietilor le place sa cucereasca, nu invers.

Fa-te ca iti place de altul, povesteste-i de ''el'' si cerceteaza-i reactia. Daca e gelos si impotriva presupusului pretendent inseamna ca te place cu adevarat.

| NickiMinaj a răspuns:

"Nu a sarit pe mine sau chestii de genul". nu te place sau e gay.

Răspuns utilizator avertizat
| FoarteLetargic a răspuns:

Uite, cand m-ai prinzi momente de genul intreaba-l.Nu mai astepta. Fara fricawinking

| ღNameღ a răspuns:

Eu cred ca nu ar trbuii sa intrebi asta pe TPU, Asta vine din inima, reactia ta, si directia pe care vrei sa o iei.Suna ciudat dar chiar daca poate nu ma vei asculta sau alt ceva, eu tot am sa iti spun:

Urmeaza-ti inima!

| CaraChan a răspuns:

Asta e simplu de ghicit, te place clar...cred ca ar trebui sa ii spui ca ai un iubit sa vezi ce reactie are...asa vei stii sigur!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai precizat acolo un detaliu interesant "imi umbla în păr". Acest gest este unul de tandreţe, te simpatizează, te place...sau poate mai mult şi-ar dori să te sărute... Este un gest frumos care are multe înţelesuri.
Oricum sentimentul cred că este reciproc. Mult noroc!
O zi minunată în continuare!

| CristosReloaded a răspuns:

Suge-i @#$%! Rezultat garantat!

| MRcrantz a răspuns:

Buna denisaaa.se pare aca acest prieten al tau te place fara sa vrea. faptul ca iti reproseaza anumite chestii care in mod normal in calitate de amic nici nu iar pasa ca le faci indica o apropiere,un sentiment,o scanteie care se pare ca e pe cale sa se aprinda chiar daca se pare ca el inca nu stie, sau nu are curajul la fel ca si tine sa iti arate crezand aceleasi chestii ca tine. daca su tu il placi cu adevarat fa-l sa te placa, sa te vrea mai mult, sa te doreasca.bafta.stima