| LalisaJeon a întrebat:

Astazi am decis sa ma masturbez vaginal pentru prima oara, dar am observat ca aveam niste bubite mici in interiorul vaginului, aproape de intrare.
Din ce cauza? Este grav? Ar trebui sa consult un medic?
Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mucoasa vaginala existent pe peretele din interiorul vaginului NU este perfect neteda ci din contra are anumite asperitati si excrescente. In concluzie NU este vorba nici de bubite si nici de vreo alta afectiune sau anomalie. In acest caz NU se impune vizita ginecologica din acest motiv, dar poate fi efectuata in scop profilactic. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Cum ti a raspuns cineva mai sus, peretii vaginului nu este neteda, daca insa aceste bubite sunt albe/rosi, ar trebui sa consulti in ginecolog pentru ca poate fi vorba si de HPV. Totusi, daca n-ai avut contacte sexuale pana acum, poti sta linistita.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ar fi ceva grav dar daca te dor. ustura ar trebui sa mergi la ginecolog.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ceva simptome, mancarime, gusturile, durere?

| ione1911 a răspuns:

Este doar o simpla iritatie.Nu te ingrijora. Daca bubitele persista mergi la ginecolog